Velkou dávku štěstí měl mladý řidič s vášní pro preventivní prohlídky u zubaře. Nejprve způsobil vážnou nehodu, když kvůli neočištěnému čelnímu sklu vjel přímo pod vlak, a pak sedl do auta jeho příbuzných, kteří jeli za ním, a odjel na domluvenou preventivní prohlídku u zubaře. Auto nechal stát vedle kolejí a později se pro něj vrátil.

Nehoda se stala v pondělí 15. února před osmou hodinou ráno na železničním přejezdu v obci Zajíčkov na Pelhřimovsku. 24letý řidič mazdy si, jak je z fotek, které pořídila policie, patrné, moc nelámal hlavu s očistou okna. Takzvaný „průhled na tankistu“ se mu ale ošklivě vymstil. Řidič vjel na železniční přejezd v době, kdy přes něj zároveň projížděl vlak a narazil do jeho zadní části. Je velké štěstí, že se při nehodě nikomu nic nestalo.

Řidička s malými dětmi v autě nepochopitelně vjela přímo před jedoucí vlak

Krajská policejní tisková mluvčí Dana Čírtková nehodu komentovala: „Při dalším šetření okolností nehody policisté zjistili, že muž spěchal k zubařovi na preventivní prohlídku. Nechal havarované vozidlo na místě nehody a z místa odjel k zubaři se svými příbuznými, kteří jeli v autě za ním. Poté se na místo vrátil. Na místě už policisté šetřili dopravní nehodu s neznámým pachatelem. Na dotaz policistů, proč z místa odjel, uvedl, že preventivní prohlídku musel absolvovat stůj co stůj. Jinak by svého zubaře ztratil a dodal, že jistě prý všichni víme, jak je těžké v dnešní době najít zubaře.“

„V této souvislosti znovu apelujeme na všechny řidiče, aby před jízdou věnovali pozornost řádnému očištění vozidla. Mají totiž zákonnou povinnost očistit si před jízdou svoje vozidlo od vrstev sněhu a ledu a zejména řádně očistit přední, boční i zadní skla tak, aby měl řidič při jízdě zajištěn z vozidla dostatečný výhled. V opačném případě  může svojí jízdo ohrozit nejen sám sebe, ale také ostatní účastníky silničního provozu. Za porušení této zákonem dané povinnosti mu může být uložena pokuta v příkazním řízení až do výše 2000 Kč,“ uzavírá Čírtková.