Před dovolenou v Římě je potřeba si dát pozor na tamní řidiče a jejich styl jízdy. James May vysvětlil proč

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: James May - 27. 7. 2022


Občas si u nás na silnicích říkáme, jak je možné, že mohou řidiči ignorovat pravidla, předvádět snad všechny myslitelné naschvály a do toho ještě telefonovat. Jakkoliv ale nad některými řidiči na našich silnicích kroutíme hlavou, jsou místa, kde je to ještě horší. A přesto to funguje. Takovým místem je bezesporu Řím, kam se vydal James May, aby zjistil, jak to tam na silnicích vypadá. A rozhodně se nenudil.

Nutno říct, že Řím je sice krásné město. Ale dalo by se popsat jako koncentrovaný silniční chaos. To ostatně ve videu Jamese Maye potvrdila i tamní herečka Guia Scognamiglio, která nejprve Jamesovi ukázala, jak to na římských silnicích chodí, aby mu pak řízení předala.

Tamní silnice jsou totiž hodně specifické. Jakkoliv jsou na nich, alespoň někde, nakresleny jízdní pruhy, nikdo je nijak výrazně nedodržuje. A z vlastní zkušenosti víme, že na pruhy se nejezdí a že standardně dvouproudá silnice zvládne i tři a půl pruhu. Ta půlka je pro skútry, kterých je na italských silnicích opravdu hodně. Stejně tak se tu hodně troubí. Pořád. Někdy jako upozornění na to, že kdosi projíždí, jindy jako lehká výtka.

A když už jsme u těch výtek, tak ty se James také naučil. Italové, především obyvatele Říma nevyjímaje, totiž v autě hodně gestikulují. A ne vždy je to mávnutí na pozdrav. Pokud se tedy chystáte do Říma, což vřele doporučujeme, připravte si nervy. Pravidla jsou tam totiž dost specifická a právo rychlejšího, odvážnějšího a silnějšího většinou vyhrává.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru