Možná už jste nové policejní Škody Kodiaq také potkali. Ulicemi Prahy projíždějí už dva týdny a oproti ostatním policejním automobilům jsou v hodně věcech speciální. Nabízejí jen dvě místa pro posádku a celá zadní část včetně prostoru pro posádku je plná potřebného vybavení.

Policie si první dva vozy Škoda Kodiaq v policejních barvách převzala přesně před dvěma týdny. V úterý 13. října 2020 je od náměstka primátora a radního pro bezpečnost Magistrátu hl. m. Prahy Ing. Petra Hlubučka převzal ředitel pražské policie brig. gen. Tomáš Lerch. Automobily byly zakoupeny z fondu pro bezpečnost MHMP a stály čtyři miliony korun.

Přečtěte si také:  Škoda dodá Ministerstvu vnitra více než 3000 aut. Nejvíce bude Kodiaqů

Tyto dvě škodovky jsou docela jiné, než jak policejní auta známe. Jedná se totiž o speciálně upravená a vybavená vozidla pro službu policistů z Pohotovostní motorizované jednotky. Jsou určena především pro tzv. ‚velitele policie‘, kteří jsou pověřeni k řízení sil a prostředků Policie České republiky a přebírají velení při mimořádných událostech na území hlavního města Prahy.

„Vozidla si policisté sami navrhli a dohlédli na provedení veškerých úprav,“ řekl po předání brig. gen. Tomáš Lerch

Specifikace vozidel

Oba dva automobily jsou ve stejné konfiguraci i výbavě. Jde o modely Škoda Kodiaq s benzinovým motorem 2.0 TSI 140 kW s pohonem všech čtyř kol a převodovkou DSG. Automobily jsou v policejním zbarvení, s rampou s dvojitým majákem modročervené barvy a dvěma úrovněmi svítivosti (denní a noční režim), LED panelem s možností zobrazení textu a se zástavbou pro radiostanice.

Přečtěte si také:  Britská policie bude jezdit ve Škodě Kodiaq RS

Vozidla jsou vybavena také speciální výsuvnou zástavbou umístěnou v zavazadlovém prostoru vozidla, která souží k ukládání veškerého vybavení potřebných při řešení mimořádných událostí. Na palubě tedy nechybí: hydraulika na otevírání dveří, beranidlo, teleskopický žebřík, přenosné osvětlení, chrániče sluchu, detektor CO, dozimetr, zdravotnická brašna, defibrilátor, zastavovací pás, kužely, neprůstřelné vesty, helmy, Dräger, moderní elektrotechnické zařízení a další…