Pražští městští policisté provedli ranní špičkou auto s rodící ženou

Autor: Anina Russová - 9. 11. 2019


Že městská policie jen nerozdává pokuty za parkování a neodtahuje auta, dokázala hlídka, která vlastně pomohla čerstvému dítěti na svět. A vypadalo to skoro jako ve filmu. Zmatený a značně nervózní nastávající tatínek strážníky požádal o pomoc v ulici 5. května v Praze 4.

Protože ale Praha zažívá každé ráno malé dopravní peklo, nezbylo strážníkům nic jiného než zapnout majáky a nastávající rodiče doslova protáhnout ucpanými ulicemi. Zachyceni byli na Nuselském mostě, přes který by jinak řidič svou manželku vezl dlouhé minuty. K Apolináři to nakonec stihli jen tak tak, ale dítě se narodilo naštěstí až pod lékařským dohledem. Novopečený tatínek pak strážníkům přišel osobně poděkovat.

Policie, i ta městská na všechny řidiče apeluje, aby nezapomínali tvořit záchranářskou uličku. Někteří totiž zapomínají, že jí je často potřeba i ve městech, kde se tvoří husté a neprůjezdné kolony. Právě v městských ulicích pak mají řidiči velmi malý manévrovací prostor a nemají hasičům, policistům nebo záchranářům kam uhnout.

Čeští řidiči stále neumí udělat bezpečnostní uličku

Pamatujte, že bezpečnostní ulička se na dvouproudé komunikaci tvoří uprostřed jízdních pruhů. Levý jízdní pruh uhýbá doleva, pravý zase doprava. Na dálnicích či tříproudých dálnicích pak levý pruh uhýbá doleva a prostředí a pravý zase doprava.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru