Pražští hasiči zasahovali u požáru elektrického Jaguaru. Hořel v podzemních garážích

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Hasiči Praha - 5. 5. 2023


Požár elektromobilu je pro hasiči velkou výzvou a zároveň nebezpečím. Jeho hašení je složitější, delší a vzhledem k tomu, že hoří baterie také nebezpečné. A to i pro široké okolí. A právě u takového požáru v noci na pátek zasahovali pražští hasiči.

K požáru došlo v ulici Bělehradská v podzemních garážích jednoho z tamních bytových domů. Tu také museli hasiči úplně uzavřít. Na místě zasahovali i chemici, kteří monitorovali míru škodlivin v ovzduší. Kvůli tomu byla nakonec uzavřena i část Bělehradské ulice. Chemici na místě odebírali také vzorky vody, která byla použita k hašení, aby ji následně podrobili dalšímu zkoumání.

Hasiči museli zasahovat v dýchací technice a aby bylo hašení úspěšné, museli prorazit plášť baterie. Jen tak ji mohli úspěšně ochlazovat. To bylo nezbytné k tomu, aby vůz dostali ven z garáže, což ale hasičům komplikoval výtahový systém na přepravu aut. Důvodem byl hlavně fakt, že celý dům musel být odpojen od elektřiny.

Výtah byl nakonec připojen na záložní zdroj a auto se tak podařilo dostat ven. Hasiči jej pak umístili do kontejneru s vodní lázní, kde si nějakou dobu pobude. Teprve až bude jistota, že baterie znovu nevzplanou, bude moci být z lázně vyndáno. V tuto chvíli se předpokládá, že příčinou požáru byla technická závada, přičemž majitel odhadl škodu na asi milion korun.

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru