Pražský magistrát má z ostudy kabát. Rozeslal tisíce pokut špatným příjemcům

Autor: Anina Russová - 19. 1. 2018


Říká se, že i mistr tesař se někdy utne. V případě pražského magistrátu jde ale o pořádné utnutí, které má za následek obeslání pokutami pro tisíce nevinných řidičů.

Podle dostupných informací za touto chybou není člověk, ale stroj. Konkrétně prý selhala odbavovací linka, která zapříčinila, že pokuta pro jednoho adresáta se ocitla v obálce pro jiného. Lidem tak přišla obálka s jejich adresou, uvnitř se však nacházela pokuta pro úplně cizího člověka.

Magistrát o problému již od minulého týdne ví a intenzivně ho řeší. Úředníci říkají, že takové selhání řeší poprvé a v tuto chvíli už na všem pracuje specializovaná firma, která technickou závadu v nejbližším možném termínu napraví.

Špatně zaslané pokuty magistrát po nikom vymáhat nebude. Ani nemůže. Pokud vám tedy obálka se zvláštním obsahem do schránky přišla, nijak na ni nemusíte reagovat a můžete ji považovat za bezpředmětnou. V nejbližších dnech budou všem těm, kterým byly výzvy o pokutě reálně určeny, doručeny znovu a tentokrát už správně.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru