Když už si myslíte, že vás nic nepřekvapí, přijde něco, co vám prostě vyrazí dech. Přesně takové pocity máme z video díla, které má na svědomí pražský magistrát. Jeho nejvyšší šéfová, tedy primátorka Adriana Krnáčová, se nechala inspirovat různými světovými metropolemi, které se řidiče snaží nějak motivovat k tomu, aby svá velký auta nechávali častěji doma a do centra vyrazili po svých, na kole nebo MHD. Fajn, proti tomu nemáme vůbec nic. Ale protože jsme na naší domácí půdě, kde i původně logická věc dostává nečekané, a hlavně zcela hloupé rozměry, nejinak je tomu i v tomto případě.

Magistrát totiž do světa pustil video, které má názorně ukázat, že vozy typu SUV jsou do města moc velké, je z nich špatně vidět a díky tomu můžete klidně i někoho přejet. Jo a také vám uteče vaše milá, protože přece nebude čekat, než s tím kolosem zaparkujete.

Celé nám to připadá jako jeden hloupý žert, který je ovšem zaplacen z našich daní. A to je na tom celém to nejsmutnější. Snad přeci ještě máme svobodu volby a můžeme si tak vybrat, jestli budeme riskovat problémy s parkováním nebo ne. A že z SUV není vidět? No, vysvětlete to všem těm maminkám, které si právě SUV vybírají proto, že z nich dobře vidí.

Nebudeme se pouštět do žádných soudů. Ty necháme na vás. Nejvýstižněji to asi vystihl Janek Rubeš, kterého určitě znáte z jeho bojů s pražskými taxikáři. Jeho reakce totiž mluví úplně za vše…