Sobotu 23. dubna 2016 mají všichni fanoušci klasických vozů Volkswagen zapsánu ve svém diáři, protože v tento den se uskuteční již 15. ročník Jarních sprintů – memoriálu Roberta Kudrny. Tradiční setkání majitelů i fanoušků modelů Volkswagen Brouk a Bus, poháněných vzduchem chlazenými motory, se poprvé uskuteční ve Freestyle Parku Modřany, kde bude připraven bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

volkswagen-jarni-sprinty-na-vitkove-brouk-brouk

„Jarní sprinty jsou výjimečnou akcí s fantastickou atmosférou, kterou by si neměl nechat ujít žádný fanoušek klasických vozů,“ říká Daniel Harant, ředitel divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika. „Volkswagen Brouk a Volkswagen Bus jsou dvě automobilové legendy, které položily základy pro fenomenální úspěch značky Volkswagen na světových trzích, a sobotní Jarní sprinty v Modřanech budou skvělou přehlídkou nejrůznějších variant těchto dodnes fascinujících vozů se vzduchem chlazenými motory.“

Jarní sprinty jsou tradičním setkáním příznivců klasických vozů Volkswagen Brouk a Volkswagen Bus, které se tuto sobotu, 23. dubna 2016, uskuteční již popatnácté. Velkou změnou je nové místo konání této atraktivní akce, která se přestěhovala z Vítkova do vhodnějšího prostředí modřanského Freestyle Parku (nábřeží Vltavy/Port 62).

Letos je očekáváno až 80 soutěžících klasických vozů Volkswagen a dalších zhruba 100 nesoutěžních. Přibližně 20 vozů bude patřit do tzv. Veteránského okénka (do roku výroby 1967) a nebude mezi nimi chybět ani nejstarší sériově vyrobený vůz Volkswagen. Atraktivní akci svou přítomností podpoří také český importér vozů Volkswagen, který představí zajímavé akční modely Polo a Golf ze speciální zvýhodněné edice Maraton Edition, doplněné o skutečnou exkluzivitu, kterou jinde v Česku neuvidíte. Půjde o nejúpornější a nejaerodynamičtější automobil světa, vůz Volkswagen XL1 spotřebou 0,9 litru nafty na 100 kilometrů. Po celý den bude zajišťovat bohatý doprovodný program pro celou rodinu. Zatímco rodiče mohou nakupovat ve Volkswagen butiku a hodnotit vystavené vozy, pro děti bude připraven skákací hrad, pískoviště, soutěže a další atrakce.

Pořadatelem Jarních sprintů je Volkswagen Veteran Club při Autoklubu ČR. Vše začne v 8:30 h technickou přejímkou vozidel pro soutěžní jízdu, která bude odstartována ve 12:15 h. Vyhlášení výsledků a předání cen bude na programu v 16:00 h. Poté se účastníci vydají na tradiční spanilou jízdu do hotelu Troníček v Žampachu, kde na ně čeká after party do pozdních nočních hodin. Jako raritu připravili pořadatelé „vodní sprint“ obojživelných vozů Volkswagen Typ 166 Schwimmwagen po Vltavě, jehož start je naplánován na 11:15 h.

Přečtěte si také:  Audi S8 po úpravě v Abtu nabídne 700 koní a na stovku zrychlí za 3,4 sekundy

Soutěžní jízdy se mohou zúčastnit pouze klasické vozy Volkswagen se vzduchem chlazeným motorem. Stejně jako v minulých ročnících je počet účastníků spanilé jízdy omezen na 80 vozů Brouk a Bus, rozdělených do následujících kategorií: VW Brouk 1200 cm3 (do 34 koní), VW Brouk 1300 cm3 (do 44 koní), VW Brouk 1600 cm3 (do 50 koní), VW Brouk upravený, VW Bus T1 a KdF, VW Bus do 1600 cm3 a VW Bus nad 1600 cm3.

13-jarni-sprinty-vitkov-2014-nahled