mestska policie praha

Pražská městská policie zastavila řidiče bez registračních značek. Ukázalo se, že má zákaz řízení a k autu nemá papíry

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Praha - 6. 10. 2021


Jestli existuje nějaký způsob, jak na sebe upozornit jakoukoliv policejní hlídku, pak je to jízda bez registračních značek. Takové auto v provozu prostě nejde přehlédnout. O to zarážející je, že se do provozu bez značek vydá ten, kdo má zákaz řízení a k autu, ve kterém sedí, nemá doklady. Přesně na takového řidiče před pár dny narazila hlídka pražských městských strážníků.

Auta si strážníci všimli v pražské Argentinské ulici. Řidiče proto nechala přejet ke krajnici, aby zjistila, proč na autě nemá registrační značky a prověřila si jeho a spolujezdcovu totožnost. No, moc toho ale hned nezjistili. Ukázalo se totiž, že posádka auta u sebe neměla žádné doklady – a to ani svoje, ale ani od auta. Následně se ukázalo, že 40letý řidič už má na kontě zákaz řízení do února 2022, takže za volantem neměl vůbec co dělat. To vše dohromady dělá z jeho jízdy trestný čin, takže byl předán k dořešení státní policii.

Řidič toho zvládl opravdu hodně, ale i kdyby jel jen bez registračních značek, je v pořádném průšvihu. Auto bez značek fakticky vůbec nesmí do provozu. Dokonce, pokud značka, byť jen jedna, upadne za jízdy, nesmí se ze zákona s autem dál pokračovat v cestě.

Kompletní přehled toho, jak postupovat při ztrátě značky, nebo v situaci, kdy vám značku ukradnou, si můžete připomenout v odkazu na náš nedávný článek. Jen dodáme, že jde o závažný přestupek, který není možné řešit na místě. Ve správním řízení pak hrozí pokuta až 10 000 Kč a zákaz řízení až na rok.

Auto bez registračních značek nesmí do provozu. Za jízdu s ním hrozí ztráta řidičáku a to i pokud značky cestou upadly

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru