Je to zvláštní. Zatímco pražský magistrát v nové kampani tvrdě bojuje proti vozům typu SUV, městským policistům právě taková auta s gustem nakupuje. Je dost dobře možné, že si na magistrátu uvědomili, že video, kterým se snaží občany přesvědčit, že SUV jsou čiré zlo, je směšné a naprosto k ničemu. Možná to ale bude celé jinak…

Komicky však působí nákup nových SUV pro městskou policii. Už víte, že tendr na nová auta pro policii vyhrál Hyundai a v případě této zakázky šlo o modely Tuscon. 16 nových vozů dorazilo policistům v jednotné specifikaci. Pod kapotou mají naftový dvoulitr CRDi o výkonu 135 kW, který je spojen s šestistupňovým automatem a pohonem 4×4. Jeden stál Prahu na 396 929,75 Kč bez DPH!

Zástupci městské policie se samozřejmě nemohli vyhnout dotazu, který směřoval právě k nechuti jejich zřizovatele, tedy hlavního města Praha, k SUV. Podle policistů ale auta nebudou tak často jezdit ve městě. Objevovat by se měla v lesoparcích a zahrádkářských koloniích obvodního ředitelství Městské policie Praha 4 – 9 a 12 – 15. Jestli tomu tak opravdu bude, to teprve uvidíme. Moc se nám tomu ale nechce věřit.