Pražan nebyl spokojen s benevolentními fialovými parkovacími zónami. Přemaloval je na přísnější modré

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Praha - 12. 1. 2024


V Praze existuje vícero druhů parkovacích zón. Nejpřísnější jsou ty modré, které jsou určeny především pro rezidenty. Benevolentnější jsou zóny fialové, kde za poplatek může parkovat každý. Ale právě ty se nelíbily obyvateli Prahy 5, který se je rozhodl přemalovat na modré. S pochopením se ale nesetkal.

Podle pražské městské policie, které na počínání muže upozornil jeden z místních obyvatel, to rezident Prahy 5 pojal opravdu důkladně. Na přemalování parkovacích zón použil barvu a prkno, aby čáry byly rovné. Snaha se počítá, ale dotyčný nakonec nabarvil o chodník a hydrant. Latě nakonec malíř odnesl do jednoho domů v ulici, kde je našli strážníci.

„Před příjezdem státní policie se hlídce strážníků přihlásili ještě další dva svědci, kteří jim sdělili, že také viděli počínání dotyčného a navíc dodali, že ho znají, protože je jejich soused.  Policie ČR bude nyní vyhodnocovat, zda se jedná o trestný čin či pouze přestupek,“ popsali městští strážníci. Zdůraznili také, že jakkoliv se dotyčnému poměrně benevolentní systém parkování v jeho ulici nemusí líbit, není možné jej upravovat dle svého uvážení.

„V případě, že značení na silnici, které upravuje zóny placeného stání, není dobře viditelné, je nutné se obrátit na technickou správu komunikací. U obecného dopravního značení potom na úřad dané městské části. Jedno důležité upozornění – v případě zón placeného stání je zásadní svislá dopravní značka, nikoliv to, zda je tam namalovaná ‚pomocná čára‘.  Proto doporučujeme sledovat vždy svislé dopravní značky,“ vysvětlili strážníci.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru