policie-prujezd-ulickou

Pravidlo vytváření uličky pro záchranáře a policity? Čeští řidiči ho ignorují

Autor: Anina Russová - 5. 9. 2018


Už od letošního podzimu bude na našich silnicích platit novela silničního zákona, která nám mimo jiné ukládá nové vytváření bezpečnostní uličky pro záchranáře a policisty. Nově budou uhýbat vozidla doprava ve středním a pravém krajním jízdním pásu a v tom nejrychlejším doleva. Problémem však pro většinu českých řidičů není to, jak uličku vytvořit, ale to, aby vůbec nějakou vytvořili.

Přiložené video zveřejnila Policie ČR na svém facebooku a to zvedlo obrovskou vlnu nevole ve všech komentářích, a i nám se z toho, co vidíme, dělá skoro špatně. Ve videu je zachycen průjezd policejního vozu se zapnutými majáky kolonou. Téměř všichni řidiči se ale před policejním autem chovají jako absolutní pitomci. Uhýbají až na poslední chvíli, nerespektují fakt, že se už při vjezdu do kolony mají postavit ke kraji a někteří dokonce objíždějí ty řidiče, kteří už stojí u kraje.

V případě osobních aut je pravdou, že na sirénu tak nějak reagují, a i když na poslední chvíli, snaží se uhnout. To, co předvádí „profesionálové“ v kamionech, nám ale hlava opravdu nebere. Ke kraji uhne tak jeden z pěti, zbytek prostě stojí na svém místě a jestli se nedívají na televizi, tak asi z okna.

Nejhorší na tom všem je, že jakmile policejní vůz projde, všechna auta se vrací zpět do jízdních pruhů. Ne, nenapadne je, že možná ještě nějaké auto s právem přednosti jízdy pojede. Nenapadne je, že třeba hasiči nebo záchranka budou opravdu pospíchat a šnečí tempo, které kvůli nim absolvovali policisté může být problém. Přitom je toto chování úplně zbytečné. Stačí přeci jen při řízení myslet.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru