parkovani v praze

Od neděle platí na většině území Prahy 4 zbrusu nové parkovací zóny. Radnice této městské části se rozhodla je zavést hlavně kolem stanic metra C a kolem tramvajových zastávek. Udělat to prý musela, a to hlavně z důvodu těch, kteří přes den do Prahy přijedou za prací a právě v těchto lokalitách zabírají místo svými vozy. Informaci přinesl denik.cz.

Radní Prahy 4 tak vyslyšeli nářky rezidentů, kteří neměli kde zaparkovat. Ostatně, právě tím stejným důvodem se ohání většina ostatních radnic, které taktéž parkovací zóny zavedly. Ať se na to ale podíváme z jakékoliv strany, v některých čtvrtích, například na Malvazinkách, nám přítomnost parkovacích zón zavání spíše vybíráním financí do radniční kasy.

Ne všechna místa, kde se zóny za poslední zhruba půl rok objevily, byly terčem parkujících, kteří do Prahy dojíždějí. Chápeme takový počin v centru Prahy a chápeme ho i na okrajích města. Nevěříme ale tomu, že problém s dojíždějícími řidiči byl opravdu důvodem ke vzniku všech zón, ačkoliv se nám to úřady snaží tvrdit.

V tuto chvíli si o rezidentní parkovací kartu na Praze 4 požádalo již 11 tisíc řidičů, přičemž každý z nich zaplatil minimálně 1200 Kč. Ti, kteří v lokalitách s parkovacími zónami bydlí, ale nemají zde trvalé bydliště, mají smůlu. Za parkování musí platit stejně tak, jako všichni, kteří zde chtějí zaparkovat. Kartu jim město nevydá ani při doložení nájemní smlouvy. I to nás jen utvrzuje v domněnce, že radnici nejde jen o blaho a pohodlí lidí zde žijících, ale i o peníze. Anebo se opravdu pleteme?