mobilni_telefon_za_volantem-rizeni

Pozor na mobil za volantem na Slovensku. Výrazně tam zpřísnili pokuty, a dokonce za to mohou zabavovat řidičák

Autor: Anina Russová - Zdroj: Polícia Slovenskej republiky - Foto: Pavel Srp - 11. 8. 2022


Policisté snad v každé zemi musí neustále řešit řidiče, kteří za volantem používají mobilní telefon. Je jedno, jestli zrovna telefonují, posílají zprávy nebo dokonce hrají hry. To vše jen odvádí pozornost od řízení, což následně vede ke vzniku nebezpečných situací a bohužel i nehod. Proto patří takřka všude používání mobilu mezi přísně trestané přestupky. Ovšem na Slovensku šli ještě dál. Za používání mobilu za volantem tam totiž hrozí ztráta řidičáku.

Podle slovenské policie je používání mobilu na tamních silnicích mezi top 3 nejčastějších příčin vážných nehod. Právě z tohoto důvodu se tamní úřady rozhodly zpřísnit postih za tento přestupek. Z pohledu zákona jde o přestupek s označením závažný a tomu odpovídá i trest.

Přečtěte si také:  Řidiči stále ignorují zákaz mobilu za volantem. Nový bodový systém se tak na tento přestupek bude dívat mnohem přísněji

Nově tam policisté za mobil za volantem budou moci na místě udělit pokutu až 150 eur, tedy asi 3750 Kč. Doposud to přitom bylo maximálně 100 eur (2500 Kč). Ve správním řízení se pak pokuta z maximálně 200 eur (5000 Kč) pokuta zvedne na 300 eur (7500 Kč). Zároveň bude dle tamní policie možné za tento přestupek zabavit řidičák. Změny pak jsou platné už od začátku srpna.

Slovenský ministr vnitra Roman Mikulec ke změně řekl: „Za těmito kroky sledujeme větší bezpečnost na silnicích. Cílem je, aby se řidiči soustředili na řízení a neztráceli pozornost dalšími činnostmi, kterými ohrožují sebe i ostatní. Cílem je ochrana zdraví a životů.“

Štítky: , , , , , ,

1 názor na “Pozor na mobil za volantem na Slovensku. Výrazně tam zpřísnili pokuty, a dokonce za to mohou zabavovat řidičák”

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek