skoda-originalni-dily.jpg

Potřebujete do servisu? Pozor, ať není v jiném okrese, tam se totiž nemusíte dostat

Autor: Radim Plachý - Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu, SDA - Foto: Škoda - 4. 3. 2021


Vláda v souvislosti s bojem proti koronaviru zavádí neustále nová opatření a nařízení, přičemž některá hned zase ruší, další upravuje a vyznat se v nich už skoro nedá. Dokazuje to i zakázání servisů, které proběhlo v noci z pátku na sobotu. V sobotu pak přišla úprava nařízení, která oznámila, že servisy nemusí zavírat úplně, ale auta si se zákazníky mohou předávat výhradně venku. Lidé do předávacích prostor servisu kvůli koronavirovým opatřením nesmí. Ovšem aby to pro řidiče a servisy náhodou nebylo moc jednoduché, přišla další úprava.

Ta se týká současného zákazu pohybu mezi okresy a říká, že pokud řidič potřebuje do servisu, musí se držet výhradně svého okresu. Máte servis jinde? Pak máte problém, protože podle ministerstva průmyslu a obchodu do něj jen tak prostě nemůžete. V případě, že už v něm auto máte, třeba z doby před zavedením tohoto ne úplně smysluplného nařízení, můžete ho zpět dostat jen pomocí odtahovky. S jejím řidičem ale nesmíte jet, musí to zvládnout sám.

Přečtěte si také:  Zmatky a zase jen zmatky. Vláda v pátek uzavřela servisy. V sobotu je zase pootevřela, ale jen na výdejní okénka

Podle MPO mají lidé využívat servisy ve svých okresech a do jiných smí jen v případě, že v okrese majitele se servis dané značky nenachází a oprava či údržba je zcela nezbytná pro možnost dalšího provozu vozidla. Přesně to jsou dvě podmínky přes okresní návštěvy servisu, ovšem nestačí jen čestné prohlášení vyplněné majitel nebo řidičem vozu. Je potřeba, aby bylo potvrzeno servisem a ani tak není úplně jisté, že jej bude policista při případné kontrole akceptovat. Je totiž výhradně na jednotlivých policistech, vojácích nebo celnících, jestli doklady předložené řidičem k cestě mimo okres uznají nebo ne.

I tak by lidé po dobu platnosti současných opatření měli návštěvu servisu ideálně odložit. Pokud to samozřejmě není nezbytně nutné.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *