Poštovní Citroën Jumpy na počest 2 500 000. vozu vyrobeného v továrně Sevelnord

Autor: Tisková zpráva - 5. 7. 2015


Továrna Sevelnord skupiny PSA Peugeot CITROËN slaví vyrobení 2 500 000. vozu. Při této příležitosti předali zástupci značky klíče od zásadního modelu své užitkové řady, vozu CITROËN JUMPY, společnosti VEHIPOSTE. Tato společnost důvěřuje značce Citroën již téměř 10 let. Za posledních 5 let bylo pro Francouzskou poštu vyrobeno již téměř 25 000 vozů.

Továrna Selevelnord předala při příležitosti výroby 2 500 000. vozu klíče od Citroënu Jumpy společnosti VEHIPOSTE, které značka Citroën dodává vozy již téměř 10 let. Toto předání vozu je součástí smlouvy na dodání 1200 vozů během dvou let.

Tato spolupráce ilustruje schopnost značky Citroën přizpůsobit se zadávacím podmínkám svých zákazníků. Pro splnění očekávání LA POSTE /Francouzské pošty/ spolupracovali inženýři továrny Sevelnord s společností Faurecia na vývoji dvou typů vozů pro vozový park VEHIPOSTE: tzv. prosklené vozy pro převážení dopisů a tzv. plechové vozy pro převážení balíků.

Tyto vozy jsou vybaveny specifickými sedadly odpovídajícími ergonomickým požadavkům Francouzské pošty, které vyvinuly a vyrobily týmy skupiny PSA Peugeot Citroën.

Kromě koncepce nových sedadel bylo na vozech pro společnost VEHIPOSTE provedeno celkem 11 zásahů personalizace, jako je omezení rychlosti na 110 km/hod., zabudování modulu ekologického řízení a modulu pro lokalizaci prosklených vozů. Vozy byly také opatřeny specifickými závěsy.

Citroën Jumpy, kterého bylo od jeho uvedení na trh v roce 1995 vyrobeno více než 530 000 kusů, je ergonomický užitkový vůz s optimální kapacitou nákladu. Francouzkou poštu okouzlil svou modularitou, pohodou na palubě a jízdním komfortem. Je robustní a snadno ovladatelný a je dokonale vhodný pro specifické potřeby převážení poštovních zásilek. Je uznávaný jako dynamický multifunkční vůz, který se přizpůsobí všem situacím, jeho nákladový objem činí až 7 m3, je vybaven řadou podpůrných prvků řízení a jeho nakládání usnadňují boční posuvné a zadní dvoukřídlé dveře, které se otevírají v úhlu až 180°. Citroën Jumpy v roce 2015 dosáhl do konce května více než 3 500 nových registrací a jeho prodeje tak oproti předchozímu roky stoupají.

CITROEN-JUMPY-VEHIPOSTE

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru