Vzpomínáte si, když se v únoru Porsche rozhodlo oslavit pět milionů facebookových fanoušků speciálním modelem? Vypsalo pět kol, v nichž fanoušci o konečné podobě mohli sami hlasovat. Poslední kolo skončilo v březnu.

Trvalo dlouhých pět měsíců, než se nám rozhodla automobilka výsledek představit na hotovém autě. Tato speciální pětimiliontá edice byla postavena na základech aktuální generace Porsche 911 Carrera 4S modré barvy. Pod zadní kapotou je uložen plochý šestiválcový motor typu boxer o objemu 3,8 litru a o výkonu 294 kW/400 koní. Díky motoru a pohonu všech kol zrychlí tahle 911 z 0 na 100km/h za pouhých 4,1 sekundy (Cabriolet za 4,3 sekundy) a dosáhned nejvyšší rychlosti až 299 km/h (Cabriolet 296 km/h).

Když jsem auto viděl na obrázku po samotném hlasování, moc se mi nelíbilo. Přiznám se, že jsem hlasoval téměř vždy jinak. Na prvních živých fotkách ale nevypadá úplně špatně. Moc se mi líbí, že se k původu této speciální edice hrdě hlásí. Nápisy lze nalézt takřka všude: polep na dveřích, na palubní desce, na prahových lištách a podobně.

Pokud vás zajímá víc informací, pak si otevřete facebookové stránky Porsche 5 Million, kde najdete vše, co by vás ještě mohlo zajímat. ;)

P.S. Všimněte si, že Porsche svoji speciální edici fotilo u Porsche Muzea, ale i v jeho garážích. :)

-PS-

Přidat komentář