Porsche ukázalo Vision 357, tedy poctu legendárnímu modelu 356 k jeho 75. narozeninám

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Porsche -  26. 1. 2023


Někteří se mu vysmívají a označují ho za „rozšláplý Volkswagen Beetle“, jiní ho naopak milují a byl mezi nimi i James Dean. Už asi tušíte, že řeč je o Porsche 356, které bude brzy slavit 75. narozeniny. Stalo se legendou a potvrzuje to i nejnovější krok Porsche, které na něj vzpomenulo novým retro konceptem Porsche Vision 357.

Koncept je postaven na podvozku 718 Cayman GT4 RS a má jít ukázku toho, jak by asi mělo vypadat sportovní vůz samotného Ferryho Porsche. „Vytvořili jsme velmi speciální narozeninový dárek, který má model 356 jako základ pro podtržení designové DNA,“ řekl Michael Mauer, viceprezident Style Porsche. Koncept tak spojuje minulost, přítomnost i budoucnost, a to jak designem, tak technikou.

Přečtěte si také:  Porsche připomíná vznik svého loga. Vzniklo v newyorské hospodě a nejprve se objevilo na volantu

Vision 357 má, stejně, jako Porsche 356, oblé čelní okno, které rámují černé A sloupky. Na Porsche 356 odkazují i kulaté světlomety vpředu nebo zadní mřížka. Kliky dveří jsou schované za bočními okny a přední světla jsou vybavena pro Porsche typickými světlomety se čtyřmi světelnými body. Vše doplňují 20“ kola z hořčíku, která snižují hmotnost a zároveň jsou dostatečně pevná.

Pohonnou jednotkou je u konceptu Porsche Vision 357 šestiválec o objemu čtyř litrů, tedy motor, který standardně patří k modelu 718 Cayman GT4 RS. Naladěn je na 500 koní a 449 Nm, přičemž točit zvládne až 9000 otáček za minutu.

Přečtěte si také:  Škoda oslaví v roce 2023 několik výročí, kromě 100 let svého loga, 55 let modelu 1203 také 20 let Fabie WRC a další

Pokud toužíte tuto moderní verzi legendárního modelu 356 vidět naživo, máte možnost. Porsche Vision 357 je vystaveno ve fóru Drive v Berlíně, kde současně probíhá výstava 75 let sportovních vozů Porsche.

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *