Porsche stvořilo extrémně jedinečnou superjachtu

Autor: Anina Russová - 25. 5. 2017


Není to tak dlouho, co se Bugatti rozhodlo zaujmout boháče, kteří už neví, za co utrácet, a nechalo si postavit parádní jachtu. Protože se tenhle nápad setkal s nadšením a ohlasem od všech, kteří neváhají utratit jmění za to, aby měli to nejlepší, rozhodlo se i Porsche postavit svou loď. A upřímně přiznáváme, že nevíme, kterou bychom si vybrali. No, ještě že to nemusíme řešit…

Porsche se podílí na stavbě jachty s názvem Grand Turismo Transatlantic. Tu vyvíjí společnost Dynamiq a stuttgartská automobilka se stará o konečnou podobu exteriéru. Porsche a Dynamiq dají nejprve vzniknout sedmi lodím s označením GT 115, přičemž číslo v názvu odkazuje na délku lodi ve stopách. Celohliníková loď nabídne luxusní kabiny pro až šest pasažérů. Později by pak měly dorazit také další verze o délce 85 a 100 stop.

Design lodi pak odkazuje na různé modely značky Porsche. Interiér tak připomene 911 R a barvy odkáží a koncept Mission E nebo model 911 Carrera. Samozřejmě se nešetřilo karbonem, jemnou kůží ani mramorem.

O pohon téhle báječné jachty se stará dvojice motorů MAN s celkovým výkonem 1213 kW. Kapitán ale může využít i hybridní pohonný systém, který nebude posádku rušit nežádoucími vibracemi.

A cena? No, trochu jako z jiné planety. Základní verze jachty vyjde na 11,9 milionu eur, což v přepočtu činí více než 315 milionů korun. 

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru