Porsche se sametovým polepem zachyceno ve Velké Británii – foto + video

Autor: Anina Russová - 24. 6. 2013


Ve Velké Británii, v okolí Londýna a East Grinstead v západním Sussexu, mají teď o zábavu rozhodně postaráno. Někdo si tam totiž nechal upravit lak svého Porsche Panamera tak, jak není moc zvykem. A místní a fanoušci na sociálních sítích jen kroutí hlavou nad tím, co všechno jsou někteří schopni vymyslet.

Majitel Panamery své auto totitž nechal celé pokrýt sametem. A to doslova. :) Místní obyvatelé vozu začali na Twitteru říkat myš či  plyšové auto a jen těžko nacházejí další slova. Místní obyvatel Richard Dorman prý auto několikrát viděl a chvíli prý ani nevěřil tomu, co vidí. Prý nechápe, jak někdo mohl zničit tak pěkné auto. Takovému rozhořčení asi i rozumím…

Panameru do sametových šatů oblékla britská společnost Raccoon, která ma svědomí všech 120 vozů, které se účastnily letošní rallye Gumball 3000. Majitel vozu, který chce raději zůstat v anonymitě, za celý sametový polep zaplatil 2500 liber, tedy v přepočtu asi 75 tisíc korun! Společnost Raccoon všechny něvěřící ujišťuje, že materiál je opravdu odolný a vhodný i na karoserii vozu. Polep se jmenuje Velvet Elite Wrap 9100 a jde o folii se 720 mikrony, která je navržená tak, aby se dala použít jak zvenku, tak také uvnitř vozu. Textilní vlákno je potaženo speciálním lakem ochraňujícím ho i před extrémními povětrnostními podmínkami.

A pokud vás zajímá, jak se o takový vůz pečuje, tak prý úplně normálně, jen se s vozem nesmí zajet do myčky. Ale to by se konc konců nemělo s žádným polepeným.

Tak já nevím, co si kdo příště roupama vymyslí… :) Chlupy z opice, kůru ze stromu, …?

[nggallery id=2286]

Podívat se můžete i na video, jak se takový polep sametovou fólií aplikuje třeba na Peugeot RCZ

-AR-

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru