Porsche představuje aplikaci Porsche Track Precision

Autor: Tisková zpráva - 18. 5. 2015


Modely Porsche GT jsou vynikající vstupenkou do světa motorsportu. Čtyři z pěti vyrobených vozů Porsche jsou využívány pro jízdu na okruzích, přičemž celá třetina majitelů vezme svůj vůz na okruh již v prvním roce vlastnictví, aby otestovali jejich sportovní limity, a také své vlastní dovednosti.

Porsche-Track-Precision-01

Aplikace Porsche Track Precision je součástí speciálního paketu Sport Chrono, který je k dispozici výhradně jako exkluzivní prvek výbavy pro sportovní modely 911 GT3, 911 GT3 RS a Cayman GT4. Tento prvek výbavy zahrnuje přípravu pro připojení časomíry, která představuje volitelné příslušenství od Porsche Tequipment. Tato časomíra umožňuje měřit jednotlivá kola s větší přesností, než za použití signálu GPS. Aplikaci pro chytré telefony, používající operační systém Android nebo iOS, lze zdarma stáhnout z iTunes nebo Google Play. Aplikace řidiči pomocí synchronizovaných dat a videonahrávek umožňuje detailní a objektivní rozbor zajetých okruhových časů a jízdního stylu. K tomu využívá přesné údaje ze samostatné řídicí jednotky umístěné přímo ve vozidle, stejně jako z kamery s vysokým rozlišením a signálu GPS.

Aplikace Porsche Track Precision nabízí unikátní řadu funkcí, a to jak v průběhu jízdy na okruhu, tak i pro následnou analýzu ujetých kol. Před tím, než řidič vyrazí za okruhovou zábavou, musí jednoduše zvolit daný okruh. Výběr lze provést buď cestou, nebo v jejím průběhu. V současnosti existuje v digitalizované podobě asi 60 mezinárodních závodních okruhů. Další okruhy lze pohodlně doplnit prostřednictvím editoru map, případně tím, že se zajede první kolo daného okruhu. Pro zajištění videa v HD řidič může připevnit chytrý telefon do bezpečnostního držáku na předním skle. Jakmile protne startovní čáru, systém za pomoci GPS automaticky spustí nahrávání. Po průjezdu cílovou rovinkou lze data uložit dotykem prstu.

Při jízdě na okruhu je dynamika vozu zachycována úhlem natočení volantu, stejně tak jako bočním a podélným zrychlením. Displej kromě zajetých časů zobrazuje i přesná místa, kde se řidič odchýlil od stopy referenčního vozu (ubuď některé z předchozích zajetých kol nebo předvolená stopa). Řidič také může kdykoliv sledovat rozdíly v časech, vzdálenosti a rychlosti pohledem na „ducha“ automobilu naznačujícího referenční stopu. Tato animace zobrazuje dva vozy a jejich vzájemnou odchylku, přičemž jeden vůz znázorňuje předchozí kolo a druhý to aktuální. Automobil vpředu je vždy ten rychlejší.

Vzhledem k tomu, že všechna data a videonahrávky jsou uloženy v chytrém telefonu, lze vyrobit okamžitou video analýzu ihned poté, co vozidlo zastaví. Tímto způsobem se řidič může zlepšit již v následujícím kole. Unikátní vlastností je displej zobrazující animaci kokpitu 911 GT3 nebo Caymanu GT4 s volantem a pedály, jejichž pohyb je synchronizován s videem. Zobrazena jsou téměř všechna jízdní data, jako například otáčky motoru, zařazený rychlostní stupeň, rychlost jízdy, úhel natočení volantu, poloha plynového a brzdového pedálu, příčné a podélné zrychlení, stejně jako trakce a přetáčivost nebo nedotáčivost vozu.

Porsche-Track-Precision-03

Za referenčního takzvaného „ducha“ je možné označit jakékoliv zajeté předchozí kolo. Navíc lze vybrat množství detailních grafických analýz. Je například možné zvolit jízdní stopu a přepnout na detailnější zobrazení nebo na video konkrétního úseku kdekoliv na okruhu.

Porsche vyvinulo speciální řídicí jednotku pro sběr a přenos dat, která desetkrát za sekundu zaznamenává veškeré příslušné palubní informace a zakóduje je s vysoce přesným časovým označením. Tento postup zaručí to, že v průběhu přenosu dat do telefonu přes WiFi systém nenačte žádné odchylky. Řidič může pomocí menu chytrého telefonu zvolit, zda chcete využít GPS signál svého mobilního telefonu, signál automobilu nebo signál z externího, vysoce přesného GPS přijímače.

Paket Sport Chrono vozů GT pro obzvláště přesné měření času rovněž zahrnuje „časový spouštěč“ používaný v motorsportu, který komunikuje s aplikací Track Precision. Je založen na principu světelné závory s vysílačem umístěným vedle startovní/cílové čáry, jež spustí přijímač na bočním okně ve chvíli, kdy vůz projede okolo. Tento spouštěč je k dispozici od Porsche Tequipment.

Zákazníci, kteří nechtějí své současné modely Cayman GT4, 911 GT3 RS nebo 911 GT3 vybavit paketem Sport Chrono, si mohou nechat aplikaci Track Precision instalovat i později v Porsche Centrech.

Porsche-Track-Precision-02

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru