Porsche představilo Cayenne S Diesel

Autor: Pavel Srp -   13. 9. 2012


Automobilka Porsche rozšiřuje svou řadu luxusních SUV o nový model Cayenne S Diesel poháněný turbodieselem o výkonu 328 k (281 kW) a 850 Nm. Předností vozu je výjimečná dynamika typická pro značku Porsche, spojená s úsporností. Nový model se představí na letošním pařížském autosalonu a na trh bude uveden v lednu 2013.

„Věříme, že tento nový model Cayenne S Diesel bude kopírovat značné úspěchy svého předchůzce, kterého jsme do současné chvíle od zahájení prodeje v roce 2009 v našich Porsche Centrech v Praze a Brně prodali již 240 vozů,“ říká Anna Gruberová, Porsche Importer Director.

Nový vrcholný vznětový model zrychlí z 0 na 100 km/h během 5,7 s. Nejvyšší dosažená rychlost činí 252 km/h s kombinovanou spotřebou 8,3 l/100 km a CO2 218 g/km. Cayenne S Diesel je jediným vznětovým modelem SUV s motorem V8, který se vyznačuje systémem start/stop.

Specifický jízdní projev modelu Cayenne S Diesel se opírá o charakteristiku aktivního pohonu všech kol PTM. Ten zajišťuje jízdní podmanivost automobilu s pohonem zadních kol, jejíž předností je především obratnost a přesnost ovládání. Při sportovním a dynamickém stylu jízdy k předním kolům směřuje pouze tolik síly motoru, jak je to v daném okamžiku optimální z hlediska stability a trakce. Na přání dodávaný systém Porsche Torque Vectorin Plus (PTV Plus) tento mimořádně dynamický projev posunuje na ještě vyšší úroveň.

Silný motor modelu Cayenne S Diesel, je ideální pro tahání těžkých přívěsů o hmotnosti až 3,5 tuny. Při cestování na dlouhé vzdálenosti je model v normovaném cyklu měření spotřeby paliva NEDC, doplněný o zvětšenou nádrž na 100 litrů paliva, s dojezdovou vzdáleností až 1200 km.

Exteriér vozu si zachovává charakteristické rysy, které jsou vlastní pro osmiválcové modely. Jedná se například o brzdový systém se stříbrně lakovanými třmeny či černě lakované mřížky opticky zvětšující nasávací otvory v přídi vozu. Stejně jako na modelu Cayenne Diesel, i v tomto případě je na bocích za předními koly umístěn nápis „diesel“, prozrazující způsob spalování paliva ve válcích použitého motoru V8. Na zádi zůstává pouze označení modelu Cayenne S.

Cena nového modelu Cayenne S Diesel je 77 684 € včetně DPH, to je cca 1,95 milionu Kč.

Přečtěte si také:  Nové Porsche 911 GT3 RS se představuje. Má kompletně přepracovanou techniku a přibližuje se závoďáku

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek