Společnost Porsche Inter Auto CZ, výhradní dovozce a prodejce vozů Porsche v ČR, vyslala svůj tým na jedinečnou tour Porsche Performance Drive 2013. Flotila devíti luxusních SUV modelů Porsche Cayenne S Diesel procestuje během šesti dní čtyři země východní Evropy. Český tým z řad klientů Porsche soutěží s dalšími osmi zeměmi o nejúspornější jízdu. Akci, která odstartovala 9. června, pořádá společnost Porsche Eastern Central Europe.

„Porsche Performace Drive 2013 je exkluzivní příležitost pro naše klienty, kterým chceme dopřát výjimečné zážitky s našimi vozy. Tato neobvyklá cesta jim nabídne nejen nezapomentulené zážitky, ale především možnost do detailu poznat kvality modelů Cayenne. Mezi ně patří jednoznačně komfort, vysoká úroveň bezpečnosti a jízdní dynamika. Zároveň si mohou vychutnat sportovního ducha modelů Cayenne S Diesel, a to při velmi nízké spotřebě,“ uvedl Christian Lang, generální ředitel Porsche Inter Auto CZ.

Cesta dlouhá více jak 1 500 km začala ve městě Kišiněv v Moldávii. Dále vede přes Ukrajinu se zastávkou ve městě Bukovel, dalším cílem jsou polské Katowice a ukončení cesty je v Bratislavě na Slovensku. V termínu od 9. do 14. června soutěží týmy z Moldavy, Ukrajiny, Polska (2x), Slovenska, Maďarska, Rumunska, Běloruska a České republiky o nejnižší dosaženou spotřebu a během cesty testují vozy Cayenne i v náročných off-road podmínkách. Současně si vyzkouší ryze sportovní modely Porsche 911 (991) a Cayman (981) na závodním okruhu Slovakia Ring. Porsche Performance Drive 2013 navazuje na úspěšný první ročník, kdy zákazníci značky Porsche testovali spotřebu modelu Panamera Diesel na trase Istanbul – Budapešť.

Tisková zpráva/-PS-