Porsche drtí Nürburgring. Chce pokořit několik let starý rekord

Autor: Anina Russová - 6. 6. 2018


Absolutní rychlostní rekord drží na závodním okruhu Nürburgring Stefan Bellof už od roku 1983. Ten tehdy při závodu 1000 km Nürburgring sedlal Porsche 956. Jeho neuvěřitelný čas na kolo byl 6:11,13 a dodnes ho nikdo nedokázal překonat.

A to ani přes to, že od té doby prošlo Zelené peklo modernizací a dnes je mnohem rychlejší než v době rekordu. Možná se to ale změní, protože automobilka Porsche si na několik dní pronajala celý okruh a nechala zde prohánět speciál 919 Hybrid Evo. Na tom by asi nebylo nic tak divného. Přeci jen z tohoto původně závodního speciálu je dnes testovací auto, ale videa ukazují, že 919 po okruhu jezdí neskutečně rychle! A navíc jako přilepené. A to by naznačovalo, že Porsche chce „svůj“ starý rekord překonat.

Vlastně by bylo zvláštní, kdyby se to nepovedlo. 919 Hybrid totiž pohání přeplňovaný dvoulitrový čtyřválec, který pracuje se stejným hybridním pohonem, jaký mají monoposty F1. Celý tento systém je velmi složitý a technicky takřka dokonalý a více si o něm můžete přečíst zde. I ty, které ale přesný popis hybridní soustavy tolik nezajímá, budou chtít vědět, jak je na tom 919 Hybrid s výkonem. Je doslova dechberouocí. Při zapojení spalovacího motoru i hybridní soustavy se speciál pyšní výkonem až 900 koní!
Vše tedy napovídá tomu, že se Porsche rozhodlo pokořit stávající rekord a zapsat se tak znovu do historie.

Čas na to má do konce června, což je termín, do kterého má trať na různé dny pronajatou. Podle informací, které se objevují na sociálních sítí, se jezdci Timo Bernhardovi podařilo jen při tréninkových jízdách čas stlačit pod 6 sekund. Ostrá jízda prý ještě na řadu nepřišla a pokud se výrazně nepokazí počasí a trať zůstane suchá, mohla by se uskutečnit již brzy.

I přes úžasnou podívanou, dokonalý technologický pokrok a velkou odvahu řidiče si ale nemyslíme, že je tento rekord tak úplně fér. Možná by zatím měl zůstat u Stefana Bellofa, protože ten ho zajel při regulérním závodě a nepotřeboval k tomu tréninková kola. Ačkoliv jsou jízdy Porsche vskutku báječnou podívanou, víc by nás bavilo, kdyby se o lepší čas Porsche pokusilo během nějakého závodu. Mělo by to tak větší šťávu…

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru