Porsche chystá oslavu 50. výročí na festival rychlosti v Goodwoodu – video

Autor: Anina Russová -   16. 4. 2013


Mezi 11. a 14. červencem 2013 se bude konat slavný Goodwood Festival of Speed 2013, který letos slaví už 20 let od svého vzniku. Jeho historie sahá až do roku 1993.  To, že se bude opět jednat o velkolepou akci, naznačuje například také to, že se zde představí nová Škoda Octavia RS, své nejslavnější závodní legendy zde představí Toyota a Lexus zde chce vystavit své LFA a GS. Nicméně pro fanoušky Porsche je připravena ještě jedna lahůdka.

Určitě už všichní víte, že automobilka Porsche letos slaví 50 let svého stěžejního modelu 911. A jednu z nejvelkolepějších oslav Porsche plánuje právě na festival rychlosti v Goodwoodu. Lord March, který je správcem rodinného majetku v Goodwoodu, potvrzuje, že celá akce se připravuje tak, aby automobilka Porsche byla za každých okolností středem pozornosi. On sám je totiž velkým příznivcem této stuttgartské automobilky a mezi jeho nejoblíbenější vozy Porsche patří prý jednoznačně Porsche 924 Carrera GT a Porsche 908, které prý měl tu čest dokonce i řídit.

Goodwood Festival of Speed jen loni přivítal více než 27 500 vystavujících a více než 185 000 návštěvníků. Letos by i díky velkolepé oslavě automobilky Porsche tato čísla měla značně povyrůst. Už teď je jasné, že rozhodně bude o co stát. :)

-AR-

Štítky: , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *