Nová, již třetí generace Porsche Cayenne Turbo byla představena teprve nedávno, ale už nyní je jisté, že půjde o skvělé auto. Zdá se, že bude zcela hodno nést hrdě logo automobilky Porsche, vždyť v přiloženém videu můžeme zhlédnout verzi Turbo, kterak s ní testovací řidič dělá takové kousky, které by mnoho jiných SUV asi nezvládlo.

Kromě toho, že Porsche Cayenne Turbo je velmi rychlé a přesto se zdá být také jisté a perfektně ovladatelné při dynamické jízdě, nedělají mu problém ani řízení smyky. Řidič to předvede na pokropené ploše. Stačí jen trochu přidat plyn, turbodmychadla se nafouknou a pošlou všech svých 550 koní a 770 Nm na všechna čtyři kola. Auto se kontrolovatelně odstaví a je pak jen na řidiči, co s „tím“ provede dál.

Nové Porsche Cayenne Turbo pohání čtyřlitrový motor V8 s přeplňováním dvěma turbodmychadly. Jeho výkon je 404 kW/550 koní a točivý moment 770 Nm. To jsou o 22 kW/30 koní a 20 Nm vyšší hodnoty než ty, které měla předchozí generace. To ve spojení s novou osmistupňovou převodovkou Tiptronic S a aktivním systémem pohonu všech kol Porsche Traction Management (PTM) znamená zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,1 sekundy, respektive 3,9 sekundy s paketem Sport Chrono. Maximální rychlost je až 286 km/h.