Porsche Cayenne nabídne online navigaci, Porsche Connect App s Amazon Music a funkcí Smart Home

Autor: Tisková zpráva -   28. 9. 2017


Porsche Cayenne přináší novou úroveň síťového propojení díky novým funkcím, službám a aplikacím. Rozmanité možnosti jsou součástí systému Porsche Connect Plus, který je součástí sériové výbavy nové generace SUV.

Řidič tak nyní může poprvé využívat Amazon Music a Radio Plus, inteligentní kombinaci konvenčního příjmu rozhlasového vysílání a internetového rádia, a to prostřednictvím informačního a zábavního systému Porsche Communication Management (PCM). Díky integrované kartě SIM, kompatibilní s LTE, je nový Cayenne nepřetržitě připojen k internetu. Také tato funkce je zahrnuta v sériové výbavě. Značka Porsche vyvinula navíc zjednodušenou aplikaci pro chytré telefony, umožňující využívat hlavní funkce „Connected Car“, síťově propojeného vozu. Uživatelé mají přímo v PCM modelu Cayenne k dispozici jednu z nejoblíbenějších streamingových služeb Amazon Music. Kromě rozsáhlé nabídky hudby poskytuje Amazon Music v Německu také další formy zábavy, například přímé zvukové přenosy všech zápasů fotbalové bundesligy, poháru DFB a všech zápasů německých týmů v evropských soutěžích.

Rozšířená navigace v režimu online a Porsche Connect App s Amazon Music a funkcí Smart Home

Další novinkou je Radio Plus. Tato služba s integrovanou funkcí internetového rádia prakticky neomezeně rozšiřuje dosah oblíbené rozhlasové stanice, pokud vybraná rozhlasová stanice nabízí internetové vysílání. Opustí-li Cayenne oblast pokrytí rozhlasovým vysíláním VKV nebo digitálním vysíláním, přejde systém automaticky na příjem internetového vysílání. Tím se zlepší také kvalita příjmu v oblastech se slabým signálem. Pro využívání streamovací služby Amazon Music, internetového rádia a připojení k internetu prostřednictvím hotspotu WiFi nabízí Porsche datový balíček s datovým limitem 7 GB.

Navigace v režimu online s využíváním kolektivních dat

Zdokonalená navigace v režimu online s informacemi o dopravě v reálném čase pracuje ještě rychleji, nabízí rozsáhlejší přehled a snadněji se ovládá. Základem pro snadné vyhledávání cílů pro navigaci je centrální „vyhledávač“, symbolizovaný lupou v horní ovládací liště systému PCM. Cíle lze vyhledávat zadáním jednoduchých pojmů. Vyhledávač navíc nabízí velké množství doplňkových informací, jako jsou ceny benzinu, volná parkovací místa v parkovacích budovách včetně cen a otvírací doby nebo také uživatelská hodnocení hotelů a restaurací.

Podobně snadné je hlasové zadávání navigačních cílů pomocí nového systému „Voice Pilot“. Hlasové ovládání Porsche bylo zdokonaleno. Celý proces probíhá nyní díky internetovému rozpoznávání řeči výrazně intuitivněji než dosud. Například cíl pro navigaci je možné zadat bez podrobné adresy.

Přečtěte si také:  Porsche 911 Dakar se představuje s dalšími novými originálními polepy

Pomocí systému Voice Pilot lze ovládat nejen navigační funkce. Systém rozumí celkem více než 100 povelům od navigačních funkcí přes ovládání hudby až po funkce vozidla, jako jsou například klimatizace a vyhřívání sedadel.

Optimalizován byl rovněž výpočet trasy pro navigaci na základě současného procesu zpracování zadání navigačním systémem vozidla v PCM a na internetu. PCM se pak samostatně rozhodne, která navigační funkce vypočetla optimální trasu, řidiči však vždy nabídne nejprve nejrychleji vypočtený výsledek.

Navigační systém s novou službou Risk Radar kromě toho zpracovává také tzv. kolektivní data, což jsou z příslušně vybavených vozidel anonymně získávaná a předávaná data o stavu dopravy a vozovky. Senzory vozidel mohou upozorňovat například na mlhu, nebezpečí smyku a místa nehody. Nový Cayenne tak může přispívat k minimalizaci rizik a zabraňovat nehodám. Cíle lze zadávat nejen do systému PCM, ale také komfortně a s předstihem chytrým telefonem prostřednictvím aplikace Porsche Connect App nebo mimo vozidlo prostřednictvím internetové platformy „My Porsche“. Synchronizace cílů proběhne na základě identifikace po zadání kódu Porsche ID ve vozidle, aplikaci a webovém portálu My Porsche.

Všestranné využití: nová aplikace Porsche Connect App pro chytré telefony Apple a Android

Nově uspořádaná aplikace Porsche Connect App nabízí nyní řidiči ještě snadnější a rozsáhlejší možnosti přístupu k různým funkcím vozidla a systému Connect prostřednictvím chytrého telefonu. Aplikace je rozčleněna do tří hlavních oblastí „Navigace“, „Moje vozidlo“ pro funkce, týkající se vozidla, a „Moje konto“ pro uživatelské služby a nastavení, jako je například propojení aplikace Connect App s kontem Amazon Music. V oblasti „Moje vozidlo“ může řidič například na základě zobrazení svého vlastního vozidla sledovat ve třech perspektivách, zda jsou zavřeny dveře, zadní výklopné víko a okna, a vozidlo odemknout nebo zamknout. Navíc může zjistit informace o dojezdu, stavu motorového oleje a průběhu údržby. Kromě toho lze ovládat také zabezpečovací a bezpečnostní funkce vozidla.

Podrobné informace o programu zákaznických služeb Porsche Connect jsou uvedeny na webových stránkách www.porsche.com/connect, informace o obchodu Porsche Connect Store jsou dostupné na odkazu www.porsche.com/connect-store.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *