Porsche je automobilka, jejíž kořeny sahají opravdu mnoho let do minulosti. Je to automobilka, která se hrdě pyšní svým ikonickým modelem 911. Ten většina z nás miluje a tak nějak po něm asi i touží. No, nebudu se vykrucovat, patřím do téhle skupiny také. Ale neměli bychom zapomínat ani na další modely téhle stuttgartské automobilky.

porsche-914-6

Mezi takové, na které se tak trochu zapomíná a nebo kouká zkrz prsty, je model 914-6. Tomu se občas říká „ošklivé káčátko“ a stejně jako model 356 ho někteři přirovnávají akorát tak k převlečenému Volkswagenu. A svým způsobem mají pravdu, protože na obou autech se podílely automobilky Porsche a Volkswagen společně, ale…

Není 914 jako 914 a své o tom ví i Jack Griffin – sběratel a milovník vozů Porsche. Jeho garáž nebo spíše ateliér je prostě dokonalé místo. Kromě modelů 911 a 356 se rád chlubí svou zelenou 914-6, která je v dokonalém stavu. Uprostřed je umístěný šestiválec z 911 a je navržen tak, aby bylo auto perfektně ovladatelné. Už v té době (výroba 914: 1969-1975) Porsche používalo nezávislé zavěšení zadních kol a řidičům byla k dispozici pětistupňová manuální převodovka.

Podívejte se na krásu, kterou vlastní jeden tak trochu nenápadný američan. Tahle garáž je něco jako splněný sen.