Tak tohle se německé společnosti Wimmer RS hodně povedlo. Před pár dny představili svou variantu Porsche 911 GT2 RS, které je už samo o sobě neskutečné. Pro tuhle partu bláznů není nic nemožné, takže z tohohle Porsche dostali neskutečných 1 020 koní. A aby bylo na první pohled jasné, že není radno si s upravenou GT2 zahrávat, dostala nová kola a opravdu výrazné polepy.

Asi by bylo jednoduší vyjmenovat to, čeho se ruce techniků od Wimmer RS nedotkly, ale přeci jen to probereme hezky postupně. Dvě nová turba, upravené sání vzduchu, sportovní vačková i kliková hřídel, nachipovaná řidící jednotka, nové palivové čerpadlo, nové písty, ojnice i hlavy válců. Díky všem těmto úpravám se tahle bestie chlubí výkonem 1 020 koní při 7 340 otáčkách/min. Samozřejmostí je kompletně přpracované výfukové potrubí, nový podvozek a nová odlehčená 19″ kola.

Sprint z 0 na 100 km/h zvládne Wimmer RS Porsche 911 GT2 RS za 3,8 sekundy, z 0 na 200 km/h je to pak 8,7 sekundy a z 0 na 300 km/h je to 15,5 sekundy! To jsou prostě neskutečná čísla. Maximální rychlost byla elektronicky omezena na 389 km/h.

Mrkněte na fotky, ať víte o čem tu básníme a nevynechejte ani webové stránky společnosti Wimmer RS. Tihle pánové opravdu umí. 🙂

-AR-