Porsche 911 Carrera S „Martini Racing Edition“ limitovaná edice pro závody Le Mans

Od Tisková zpráva | 12. 6. 2014 0

Porsche představilo limitovanou edici modelu Porsche 911 Carrera S „Martini Racing Edition“. Tu uvádí Porsche Exclusive u příležitosti závodu 24 hodin Le Mans.

Porsche-911-Carrera-S-Martini-Racing-Edition-01

Tato limitovaná edice „Martini Racing Edition“ modelu 911 Carrera S upozorní během letošního závodu 24 hodin Le Mans na návrat Porsche do světa vytrvalostních závodů. Design této edice modelu 911 odráží vzhled závodních vozů Porsche ze 70. let v tradičních barvách Martini. Speciální Porsche 911 Carrera S vzdává hold úspěchům legendárních závodních vozů Porsche 917 a 935 „Moby Dick“ v Le Mans. Počet kusů této speciální edice je omezen na 80. Tyto vozy jsou určené pro vybrané evropské trhy, stejně tak jako pro trhy Číny, Japonska a Jižní Ameriky. Pro vybrané modely 911 budou v rámci příslušenství Porsche Tequipment v Německu a na dalších trzích k dispozici exkluzivní polepy v barvách Martini.

Edice „Martini Racing Edition“ modelu 911 Carrera S se dodává v jednobarevném černém nebo bílém provedení. Kapota zavazadlového prostoru, střecha, zadní blatníky a také boky vozu jsou ozdobené prvky „Martini Racing Design“ s charakteristickou kombinací modré a červené barvy Martini. Specifický charakter dodává vozu přední nárazník Aerokit Cup s aerodynamicky optimalizovanou spodní hnanou. Sportovní vzhled automobilu dokresluje a aerodynamiku optimalizuje pevný zadní spoiler, který je další součástí paketu Aerokit Cup.

Porsche-911-Carrera-S-Martini-Racing-Edition-02

Exkluzivitu edice „Martini Racing Edition“ prozrazují ihned po nastoupení ocelové prahové lišty s osvětleným nápisem „911 Carrera S – Martini Racing Edition“. Součástí interiéru jsou výplně přístrojové desky v barvě vozu a s nápisy „Martini Racing Edition“. Martini Porsche mají ve standardní výbavě rovněž volant SportDesign, stejně tak jako paket Sport Chrono. Rozsáhlá standardní výbava obsahuje například Porsche Communication Management (PCM) s navigačním modulem, audiosystém Bose, otáčkoměr s černým pozadím a elektricky nastavitelná sedadla s koženým čalouněním.

Srdcem, které pohání Martini Porsche, je plochý šestiválec 3,8 litru s výkonem 400 koní. Dynamika vozu odpovídá standardnímu modelu 911 Carrera S: automobil zrychluje na 100 km/h během 4,1 sekundy (s převodovkou PDK a v režimu Sport Plus). Spotřeba paliva se přitom drží na nízké úrovni – 8,7 l/100 km (emise CO2: 202 g/km).

Přečtěte si také:  Máte Porsche 991 z počátku výroby? Může se stát, že vám upadne zadní světlomet

Od června 2014 bude Porsche 911 Carrera S „Martini Racing Edition“ k dispozici pro zákazníky z Nizozemska, Itálie, Španělska, Polska, Ukrajiny, České republiky, Kypru, Finska a Velké Británie. V srpnu 2014 vstoupí tato speciální edice na trh také v Číně a od října 2014 na trhy Japonska a Jižní Ameriky.

Porsche-911-Carrera-S-Martini-Racing-Edition-03