Porovnání SUV: Infiniti FX37S vs. Porsche Cayenne V6

Autor: Komerční sdělení - 1. 8. 2016


Automobilové společnosti, které ve svém portfoliu nemají vozidla kategorie SUV, se připravily o nemalé tržby, protože modely s většími rozměry na plné čáře vítězí u rodin s dětmi a lidí nad padesát let. Sportovní užitková vozidla představují čtvrtinu trhu, přičemž vývojová oddělení jejich výrobců se snaží neustále zlepšovat technické parametry a zvyšovat komfort.

Zvýšenou poptávku po vozidlech SUV zaznamenávají také autopůjčovny, nikoliv pouze prodejci. Autopůjčovna Praha nám prozradila, že v posledních dvou měsících byla poptávka po sportovníě užitkových vozidlech nejvyšší za poslední tři roky. Vliv na rostoucí trend má i sezóna dovolených, která je nyní v plném proudu.

Připravili jsme pro vás představení dvou modelů, které se vyznačují luxusním vzhledem.

Infiniti FX37S

V roce 2009 se na evropských silnicích vyrojilo vozidlo původně pouze pro americký trh Infiniti FX37S, které má pod svými křídly japonská automobilka Nissan. Se svým dynamickým dojmem a poutavým designem osloví i náročnou klientelu, která si potrpí na preciznosti a estetice. Nicméně snaha o sportovnější provedení způsobila zmenšení prostoru v interiéru, což by mohlo některým jedincům překážet. Ale na druhou stranu, ergonomie vnitřního vybavení je naprosto perfektní.

Infiniti FX37S poutá pozornost nejen se svým extravagantním kabátě s agresivními rysy, ale i svými technickými parametry. Výkon 320 koní přenášený na všechna kola vás nenechá ve štychu ani v náročnějších terénech. Adaptivní podvozek můžete nastavit přes tlačítko na středové konzole, přičemž jedním stisknutím přepnete normální režim na sportovní a naopak. Spotřeba vozidla s proporcemi SUV je 11 litrů na 100 kilometrů.

Samozřejmostí je funkce parkovacího asistenta s přední a zadní kamerou, automatická převodovka, multifunkční volant či nadstandard v podobě GPS navigace.

infiniti fx30d

Porsche Cayenne V6

Z dílny německého výrobce sportovních aut vyjíždí model Porsche Cayenne V6, které se už jen svou vizáží stává králem evropských silnic. Pětisedadlové sportovní užitkové vozidlo dokonale kombinuje elegantní design a jízdní vlastnosti, čímž si podmaní i náročného řidiče. Ačkoliv se jedná o luxusní model, který si nemůže dovolit každý, půjčovna automobilů podotkla, že poptávka po dlouhodobém pronájmu je stále větší.

Pasažéři na palubě vozidla si užijí adrenalinovou jízdu, kterou zajistí šestiválcový motor o objemu 3,6 litrů a s výkonem 213 kW. Porsche Cayenne V6 to se sportovním duchem myslí skutečně vážně, přičemž zrychlení z „nuly na sto“ je za 9 sekund. Spotřeba modelu s automatickou převodovkou činí 12 litrů na 100 kilometrů. Vysoké uznání si zaslouží také interiér nabízející pohodlné kožené sedačky.

A nechybí ani další vybavení, jako je ESP, vzduchový podvozek, ABS či airbagy. Řidič, který usedne za multifunkční volant německého SUV, si bude pochvalovat funkci Porsche Drive Off Assistant (PDOA), která pomáhá s rozjezdem do ostrého kopce, a funkci Porsche Stability Management (PSM) pro udržení stability na špatných vozovkách.

Porsche-Cayenne-2009

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru