Mercedes-Benz s třídou X mnohé překvapil, a ozývají se i hlasy, tato německá značka nemá jakýkoliv pick-up zapotřebí. My nebudeme tak tvrdí, protože si myslíme, že mercedes má tento krok moc dobře spočítaný a kdyby o jeho pick-up zákazníci nestáli, tak by o něm asi ani nepřemýšlel. A jak už to tak u podobných novinek bývá, prošla už i tato rukama tuningového úpravce.

Německá auta se zpravidla objevují hlavně u renomovaných německých úpravců. Mercedes-Benz třídy X ale skončil v Polsku, kde se na něj podíval jeden z místních a velmi známých úpravců, společnost Carlex Design. To je ta společnost, která upravila Tomu Hanksovi malý Maluch, do kterého se herec zamiloval při svých evropských cestách.

V případě tohoto Xka jde jen o omezenou sérii, která čítá 999 kusů. Ty budou rozděleny do dvou verzí úpravy s názvy Urban a Offroad. První z nich je decentnější a použitelnější i při běžném životě, druhá pak působí velmi bytelně a nejspíše s ní budete schopni zdolat i cizí planety. 🙂

Zatímco Urban sází spíše na uhlíková vlákna a lehce upravený design, verze Offroad má kovovou ochranu podvozku a spodní části auta, naviják, rozšířenou karoserii a přídavnou světelnou rampu. Urban má interiér luxusní, ale odvážný, vedený v červené barvě. Offroad temně černý, kožený a přidávající něco karbonu. Obě verze jsou dle našeho mínění velmi vydařené a zajímavé.