kontrola-policie (2)

Policistům s autem ujížděl 15letý kluk. Nakonec neujel, ale řídil prý opravdu dobře

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 29. 1. 2021


Také jste měli v 15 letech takové ty představy, že řízení vlastně nic není a že byste to rozhodně zvládli. Naše zákony tak mladým lidem standardně nedovolují sednout jen tak do nějakého auta a prostě vyrazit na výlet, přesto se ale někdy takový mladý odvážlivec najde. Jako před pár dny u Ústí nad Orlicí.

Vše vlastně začalo naprosto nevinně. Policejní hlídka kontrolovala provoz a pořádek v jedné z obcí na Lanškrounsku. Do hledáčku k běžné silniční kontrole jim zabloudilo i osobní auto, jehož řidič ale z policejní pozornosti moc nadšený nebyl. Když zjistil, že jej hlídka chce zkontrolovat, rozhodl se, že šlápne na plyn a zmizí. Chvíli se mu to i dařilo, ale nakonec dostal smyk a bylo po ujíždění.

Myslel si, že po něj jde policie, tak začal ujíždět. Hlídka přitom jela k nehodě

Mladík za volantem, jak se následně ukázalo, teprve 15letý, ještě zkusil utéct, ale i to bylo marné. Lenka Vilímková, krajská tisková mluvčí k tomu řekla: „Mladistvý auto řídil bravurně, ale v tomto věku neměl bez řidičského průkazu za volantem co dělat. Policisty dále zajímá, kde chlapec k autu přišel, to je předmětem dalšího prověřování.“

Pozitivní je, že mladý muž nemůže přijít o řidičák, ale na čas mu bude zamezeno si jej udělat. Také dostane pokutu a problémy nejspíš udělal i rodičům, protože jde o mladistvého, takže se nejspíš doma dočkají návštěvy sociálky. Ale pochvalu řízení od policie jen tak někdo nedostane.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek