Policistům došla trpělivost. Za neustálé opakování stejných přestupků řidiči zabavili jeho BMW

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR -  26. 4. 2023


Říká se, že tak dlouho se chodí se džbánem pro vodu, až se jednou ucho utrhne. A přesně to se také stalo 21letému řidiči, který tak dlouho porušoval vše, co mohl a nerespektoval zákazy, které mu byly vystaveny, až přišel o auto. A nejen to.

Podle policistů vše začalo už koncem minulého roku, kdy řidiči během silniční kontroly vyšel pozitivní test na drogy. Další shledání s policejní hlídkou proběhlo koncem ledna a znovu pak začátkem března. V obou těchto případech řídil i přesto, že měl za předchozí nález drog vysloven platný zákaz řízení.

Přečtěte si také:  Koupil si Ferrari F40, ale neměl povinné ručení. Policie mu auto zabavila

Jednomu by to možná stačilo, ne tak 21letému cizinci. Jen před několika málo dny si policisté z Vysokého Mýta všimli projíždějícího BMW, respektive hlavně jeho řidiče. Z výše popsaného je jasné, že jim byl dobře známý. „Ještě než se hlídka pokusila vozidlo zastavit, řidič je zpozoroval a zahnul do ulice U Staré zastávky. Tam následně z auta vystoupil a začal z místa urychleně odcházet. Zastavila ho až důrazná výzva policistů,“ popsala krajská policejní tisková mluvčí Iveta Kopecká.

Řidič po kontrole putoval na policejní služebnu, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. V případě odsouzení mu hrozí až dvouletý pobyt ve vězení. A vzhledem k tomu, že absolutně ignoroval veškeré zákazy a předpisy, došla policistům trpělivost. Rozhodli o tom, že mu bude auto zabaveno a rovnou jej nechali odtáhnout na odstavné parkoviště.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *