velka_britanie-policie_suffolk-zabavene_ferrari_f40

Koupil si Ferrari F40, ale neměl povinné ručení. Policie mu auto zabavila

Autor: Radim Plachý - Zdroj: BBC, Suffolk Police - Foto: Suffolk Police - 9. 4. 2023


Povinné ručení se toto pojištění nejmenuje jen tak, ono je totiž opravdu povinné. Pokud jej nemáte, musíte se připravit na to, že s tím budete mít problémy. Od pokut až po to, že vám třeba auto mohou někde i zabavit. A jednomu Britovi se to stalo. Za to, že u svého Ferrari F40 neměl uzavřenou pojistku, mu jej policie zabavila.

Pojistit auto je povinné i ve Velké Británii, ale pokud to neuděláte, nehrozí vám jen pokuta jako u nás, ale auto vám může policie i zabavit. A je jedno, jestli je to plechovka za pár tisíc nebo supersport za desítky milionů. Informovala o tom na svém webu britská televize BBC.

O tom, jak to dopadne, pokud vás policie zastaví a vy nemáte uzavřené povinné ručení, by mohl vyprávět majitel Ferrari F40 z Velké Británie. Toho totiž policie chtěla zastavit v ulici Tom Crisp Way v britském městě Lowestoft na východním pobřeží kvůli docela běžné silniční kontrole. Při té se totiž ukázalo, že auto, které jeho nový majitel koupil teprve nedávno, nebylo pojištěné. Policie jej tak rovnou zkonfiskovala, o čemž informovala na svém facebooku. Automobil na odtahovce putoval na policejní parkoviště.

velka_britanie-policie_suffolk-zabavene_ferrari_f40-zadek

Majitel jej dostane zpět teprve poté, co si povinné ručení zařídí a zaplatí. Čekat ho samozřejmě bude i pokuta 150 liber a „parkovné“ za každý den, kdy bude auto uschované na policejním parkovišti.


TIP: Spočítejte si nejvýhodnější autopojištění

Kalkulačka: povinné ručení a havarijní pojištění


Štítky: , , , , , ,

7 názorů na “Koupil si Ferrari F40, ale neměl povinné ručení. Policie mu auto zabavila”

  1. Pokud si dobře vzpomínám, nic jako „silniční kontrola“ ve Velké Británii neexistuje. Tam člověka nemůžou zastavit jen tak, aby zkusili něco najít. Řidiče zastavují právě proto, že už něco porušil (a nebo je v hledání). Nezaplacenou silniční daň a nebo pojistku jim vyhodnotí SW na základě RZ (‚reg plate‘).

  2. povinné ručení musí mít na silnici, ale když stojí v garáži nemusím. Musí si ho uzavřít před jízdou. U nás tě drtí i za auto, co stojí 10 let někde ve sklepě. A jedou mega business, advokáti, exekutoři….česká klasika.

  3. „je jedno, jestli je to plechovka za pár tisíc nebo supersport za desítky milionů“
    Někteří lidé zde by se měli poučit, jak má vypadat právní stát.

  4. Zase titulek, pry zkonfiskovala a pak se clovek docte, ze az zaplati, tak ze mu auto vrati. To Novy Zeland je horsi, tam Vam auto rovnou sesrotuji, nerikam za toto, ale je to tam prvni trest, za nejaky precin, ze sesrotuji auto.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru