toyota-prius-skoda-octavia-policie-nehoda-madarsko

Policisté způsobili nehodu. Zůstali stát v křižovatce a pak nedali přednost

Autor: Pavel Srp - Zdroj: youtube.com - 11. 11. 2020


Doprava ve městech je často opravdu hustá a tím spíše je nutné dávat ještě větší pozor. Často se stane, že řidiči zůstávají stát zablokovaní v křižovatkách, ačkoliv by do nich vůbec neměli vjíždět, pokud z nich nemohou odjet. Takovou chybu udělali i policisté, u nichž to nakonec skončilo nehodou.

Často mi na silnici přijde, že málokdo ví, že v Zákonu o provozu na pozemních komunikacích (361/2000 Sb.) se v § 22 Jízda křižovatkou v odstavci 3 píše: „Řidič nesmí vjet do křižovatky, nedovoluje-li mu situace pokračovat v jízdě v křižovatce a za křižovatkou, takže by byl nucen zastavit vozidlo v křižovatce. To neplatí, pokud řidič zastavuje vozidlo v křižovatce za účelem plnění povinností podle § 5 odst. 1 písm. h) nebo při odbočení vlevo podle § 21 odst. 5.“ Týká se to zejména těch situací, kdy je ve městě hustá doprava, křižovatkou nelze projet a zůstanou v ní auta tak, že z jiného směru se nedá projet.

Přesně takovou situaci zachytil cyklista na svoji kameru na přilbě v Maďarsku. Ukazuje zacpanou ulici v jednom směru, do níž se chtějí připojit další auta, včetně policejní Škody Octavia. Její řidič už je v křižovatce najetý, ale protože v ní stojí jiná auta, nemůže ji zcela projet. Na semaforu vlevo je vidět, že auta mají červenou.

Když se křižovatka uvolní, odjede z ní i velký pick-up, už na semaforu svítí zelená, tedy se dá předpokládat, že se provoz rozjede. Policista za volantem škodovky se ale asi nepodíval ani na semafor, ale ani doprava. Pokud by tak totiž učinil, asi by si všiml přijíždějící Toyoty Prius, která nakonec do policejního auta nabourá. 

Řidič toyoty se snaží nehodě ještě vyhnout, ale nezvládne to. Náraz do pravého předního rohu policejní octavie byl tak velký, že obě auta vyskočila do vzduchu. Policejní škodovka skončila na středovém pásu a toyota byla odhozena na druhou stranu silnice. Posádky obou aut jsou viditelně otřeseny, ale zdá se, že se to obešlo bez zranění.

Od cyklisty, který vše natáčel, vyšlo ještě další video, reagující na komentáře pod videem s nehodou. V tom se to snaží vysvětlil – anglicky, ale s velmi výrazným přízvukem – a přidá k tomu i informace o tom, že posádky obou aut jsou opravdu v pořádku, a že na vině byl řidič policejního auta.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru