Policisté zastavili ujíždějícího mladíka, ale nezatkli ho. Důvod možná překvapí

Autor: Anina Russová - 6. 12. 2018


Policie by ze své podstaty měla být nekompromisní a ty, kteří ohrožují bezpečnost provozu na silnicích řádně potrestat. Ale občas je k té vysoké rychlosti pádný důvod, který i policisté umí svým způsobem pochopit. Přesně to se před pár dny stalo v Americe v Michiganu.

Tamní policisté – jako skoro každý večer – hlídkovali v ulicích a dohlíželi na bezpečnost. Velmi je překvapilo, když se kolem nich před devátou večerní prohnal mladý řidič v Chevroletu. Rychle se za ním vydali a když zjistili, že jim radar ukazuje více než 220 km/h, rozhodli se ho zastavit. Jenomže mladík za volantem Chevroletu se rozhodl nezastavit, ale přidat a prokličkovat provozem k nejbližšímu sjezdu. Asi si myslel, že jim ujede.

Byl ale velmi naivní, protože policisté ho společně s posilou samozřejmě dostihli. Policisté se mladíka samozřejmě ptali, proč jel tak rychle a proč ohrozil sebe a také všechny ostatní účastníky provozu. Jeho odpověď je ale dostala a to natolik, že nakonec ustoupili od zatčení a obvinění z nebezpečné jízdy. Mladý řidič totiž pospíchal domů, protože v půl 10 večer měl od rodičů nakázanou večerku, kterou nestíhal. A doma si to prostě nechtěl rozházet. 😊

No, co byste mu na to řekli? Asi jen to, že je trouba a že mohl způsobit tragédii. To také policisté udělali a mladému řidiči udělili pokutu a důrazné pokárání. Pro svou mladost, nerozvážnost a možná i kvůli strachu z rodičů si dotyčný vůbec neuvědomil, co se mohlo stát. Nezbývá než doufat, že příště k domovu vyrazí dřív.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru