Opravdu velkou dávku smůly měl novopečený majitel jen lehce ojetého Mercedes-Benzu A 45 AMG. Koupil si ho minulý týden a ještě ten samý den, asi hodinu poté, co podepsal kupní smlouvu a auto si odvezl, o něj zase přišel. Policisté mu ho zabavili, byli nekompromisní.

Vše se stalo v anglickém Heywoodu, které leží v hrabství Great Manchester. Řidič byl tamní policejní hlídkou zastaven proto, že s autem jel prý „tak, jako by ho ukradl“. Přesně tak se policisté vyjádřili na svém twitterovém účtu. Bohužel nevíme, co konkrétně to má znamenat, ale tipujeme, že jízda byla poněkud rychlejší, než dle tamních zákonů měla být. Až doteď to mohlo skončit jen pokutou, jenomže ke vší smůle majitel auto vlastnil jen chvíli a nestihl ho pojistit. A to je ve Velké Británii opravdu velký problém a prohřešek.

Test Mercedes-AMG GLA 45 4Matic

Podle britského zákona o provozu na pozemních komunikacích, který je v platnosti od roku 1988, totiž řidič nesmí na silnicích provozovat nepojištěné auto. V případě, že to udělá a bude přistižen, bude mu auto odebráno a úřady jej buď mohou nechat sešrotovat, nebo ho mohou prodat v aukci. Výtěžek pak jde na veřejné účely.

A to se přesně stane s tímto mercedesem. Řidiči bylo auto zabaveno a s největší pravděpodobností už jej nikdy neuvidí. A peníze za něj samozřejmě také ne. Není jasné, kolik za auto dnes nejspíš hodně smutný bývalý majitel dal, ale v závislosti na počtu najetých kilometrů se britské ceny za ojeté A 45 AMG pohybují kolem 20 000 liber, tedy asi 600 000 Kč.

Tomu, že si první jízdu novopečený majitel náležitě užíval, celkem věříme. Vždyť pod kapotou bije dvoulitrové přeplňované srdce, které je naladěné na výkon 381 koní a točivý moment 475 Nm. Z 0 na 100 km/h umí zrychlit i za 4,2 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 250 km/h.