South Australia Police

Policisté zastavili 80letého řidiče v Subaru. Jel o 82 km/h rychleji, než byla maximální povolená rychlost

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: South Australia Police - 22. 8. 2021


Podle policie je překračování rychlosti důsledkem velké spousty dopravních nehod. Rychleji, než je povoleno, ale zpravidla jezdí řidiči mladší, senioři velmi výjimečně. Policisté ale zastavili 80letého řidiče, jemuž naměřili 182 km/h. V místě bylo přitom povoleno jet maximálně stovkou.

Ve středu 18. srpna 2021 zastavili kolem tři čtvrtě na tři odpoledne australští policisté na okresní silnici poblíž Almy (menší město, asi hodinu cesty od Adelaide) bílé Subaru Impreza WRX, které se po okresce řítilo rychlostí 182 km/h. Povolená rychlost tu ovšem byla jen 100 km/h. Když ale zjistili, že auto neřídí žádný mladík s mokrým řidičákem, ale 80letý senior, nestačili se divit.

Za takové překročení rychlosti si řidič vykoledoval pokutu ve výši 1814 australských dolarů, což je v přepočtu více než 23 tisíc korun, ale navíc přišel na půl roku o řidičák.

Policisté navíc dodali, že podobná jízda často vyústí k fatálním dopravním nehodám, kdy dochází ke smrtelným zraněním. Jedním dechem dodávají, že v Jižní Austrálii, kde byl tento řidič zastaven, už se letos v souvislosti s dopravními nehodami eviduje 64 úmrtí. To je oproti loňskému roku o 12 % více. Policie upozorňuje, že podél hlavních silnic a dálnic mezi venkovskými obcemi budou policisté s radary i nadále přítomní.

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru