Jak se zachováte, když na silnici potkáte vozidlo s právem přednosti jízdy se zapnutými majáky, které zjevně jede k  nějakému zásahu? Předpokládám, že se mu snažíte pokud možno co nejrychleji a co nejvíce uhnout z cesty a umožnit mu tak bezproblémový průjezd. To je přeci základ, už jen proto, že nikdy nevíme, kdy hasiče, záchranáře nebo policisty budeme potřebovat my sami. Ale právě jihočeští policisté ukázali, že buď nemají všech pět pohromadě nebo je jim projíždějící hasičské auto úplně jedno.  A přitom, kdo jiný, než policisté by měl vědět, jak se v takovém případě chovat.

Video je natočeno z kabiny záchranného vozu hasičů, kteří se vraceli z pravidelného cvičení. Během cesty si všimli, že u lesa hoří malý, ale potenciálně dost nebezpečný oheň. Nejspíš někdo pálil trávu nebo zbytky dřeva a odešel. V současných vedrech a díky umístění ohně to mohl být pěkný průšvih. Proto zapnuli majáky a rozhodli se jet oheň uhasit. Majáky i sirénu prý pustili asi 100 metrů před kruhovým objezdem, který byl přímo u ohniště.

Když se ale blížili ke kruhovému objezdu, všimli si, že tam stojí neoznačený Ford Mondeo ST220, který používá jihočeská dopravní policie. Potkat je můžete hlavně na dálnici D3 mezi Táborem a Veselím nad Lužnicí. Místo toho, aby policisté hasičům okamžitě uhnuli, nepochopitelně celkem dlouho stojí nehnutě na místě. Následně se sice o úhybný manévr pokusí, ale akorát překážejí ještě o něco víc. Nechápeme, proč si prostě kruhový objezd neobjeli. Na videu je vidět, že i jiný řidič zareagoval na hasiče poněkud nestadardně a díky policistům hasiče zbrzdil ještě o něco víc.

Zaráží nás takové chování dopravních policistů. Také nás zaráží fakt, že oheň musel být z kruhového objezdu vidět. Přesto si policisté v klidu hověli ve svém autě a nejspíše čekali na někoho, kdo pojede o 3 km/h rychleji, než smí, aby si udělali čárku za dopadení „nebezpečného piráta“. To se pak policisté nesmí divit, že si o nich většina řidičů myslí, že místo toho, aby pomáhali a chránili, jen prudí nebo jsou s radarem zašití hned za cedulí se začátkem obce.

Přečtěte si také:  Další řidič v protisměru. Tentokrát na dálnici D11 a naštěstí bez nehody