Policisté na ostrově MAN mají opravdu speciální služební vůz

Autor: Anina Russová - 29. 5. 2017


Je možné, že si myslíte, že vás nějaký ten zvláštní policejní vůz už nepřekvapí. Vlastně se vám ani nedivíme, vždyť příslušníci z Dubaje nasadili laťku opravdu vysoko. :) Ale policisté na ostrově Man jdou ještě o kousek dál. Ne v počtu super aut, ale v tom, že to jediné super auto, které vlastní, opravdu nemá obdoby.

O tomto ostrově, kde standardně neplatí žádné rychlostní limity, jste už určitě slyšeli. Právě zde se koná legendární motocyklový závod Tourist Trophy, při kterém se celý ostrov změní na jednu velkou závodní trať.

Policisté si zde pořídili velmi zajímavou hračku. Jde o otevřený supersport s názvem BAC Mono, který asi nejvíce připomíná monopost F1. Jeho hmotnost je pouhých 580 kilogramů a pohání ho přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,5 litru, který je naladěný na výkon 305 koní.

Jak už o u takového policejního speciálu bývá, příslušníci s ním nehodlají vybírat pokuty. Chtějí se pomoci něj více přiblížit lidem mluvit s nimi a zároveň jim naslouchat. A daří se, protože většina řidičů má zájem se o autě něco dozvědět. Tak má podle nás vypadat policejní prevence v praxi. :)

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru