Policisté informují: I včerejším výjezdem formule na dálnici se budeme zabývat

Autor: Radim Plachý - Zdroj a foto: Policie ČR - 14. 8. 2022


Včera přibližně po třech letech opět vyjela na dálnici D4 formule. Informovali jsme o tom včera v tomto článku. Ani tentokrát to samozřejmě neuniklo pozornosti ostatních řidičů, kteří jízdu natočili na video. A stejně jako před třemi lety, i tentokrát se tím bude zabývat policie.

„Na sociálních sítích se o víkendu objevilo video, na němž je zachycena formule jedoucí údajně po středočeské dálnici. Videem se samozřejmě budou zabývat policisté, konkrétně z Odboru služby dopravní policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje,“ vysvětluje Vlasta Suchánková, tisková mluvčí Policie České republiky – KŘP Středočeského kraje.

Policisté budou podle Suchánkové zjišťovat, kdy a kde bylo video natočeno a budou se také zabývat tím, kdo ji řídil. Stejně jako minule, bude to i tentokrát velmi složité zjistit. Řidič měl na hlavě helmu, takže jeho identifikace bude velmi složitá, ne-li opět nemožná. V prvním případě policie případ nakonec odložila:

Přečtěte si také:  Bývalý policista obviněn z řízení formule na dálnici. Případ ale bude uzavřen bez trestu

Vlasta Suchánková dále veřejnost prosí o pomoc. Policie by byla ráda, kdyby se jí ozvali autoři videí, kteří formuli včera natočili. „Budeme tedy velice rádi, když nás autoři těchto videí, ale např. i fotografií, budou kontaktovat a poskytnou nám upřesňující informace k pořízení videozáznamů k objektivnímu posouzení této záležitosti. Kontaktovat nás mohou i prostřednictvím Pol Pointu – videokonferenčně, tedy z jakéhokoliv mobilního zařízení či PC nebo tabletu, nebo na linku 158,“ uzavírá policejní mluvčí.

Štítky: , , ,

5 názorů na “Policisté informují: I včerejším výjezdem formule na dálnici se budeme zabývat”

  1. Policie nikoho nevypatrala přitom všem médií lhala že vypatrala a předala prestupkovemu orgánů který musel z důvodu neexistence dukazu řízení zastavit… Teď to bude uplne stejně…

  2. Doufám, že nikdo žádné video nepředloží a tento kousek zůstane jako další kuriozita českých silnic,která nikoho neohrozila proti jiným vehiklům co jezdí po silnicích.

  3. Divím se policii, že při vyšetřování neprokázala viníka. Kde je v tom případě odpovědnost majitele. Dnes když uděláte přestupek, tak v případě neprokázání řidiče jde přestupek na majitele vozidla. V případě zaměstnání je to posuzováno jako odpovědnost dopravce. Přijde mi, že celý případ byl spíše hozen do …….
    V dnešním videu doprovází formuli „jen tak náhodou dvě sportovní auta“……fakt veliká náhoda. Jsem zvědav co se dočteme o vyřešení celé události. „Asi že dotyčný měl helmu a ti dva čirou náhodou projížděli“
    Celé je to směšné.

    1. Odpovědnost majitele evidovaneho v registru silnicnich vozidel… Neevidovana formule nemá evidovaneho vlastnika

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek