Test-2022-Ford_Ranger_Raptor- (29)

Policisté dopadli gang, který stočil kilometry u více než 300 aut. Trvalo jim to pět let

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Policie ČR - Foto: Pavel Srp - 27. 2. 2022


Upravování najetých kilometrů u ojetých aut je dnes častý problém. I přestože existují databáze, v nichž se kilometry aut uvádějí, pro některé podvodníky to stále není překážka. Policie ale teď dopadla gang podvodníků, kteří stočili kilometry asi u tří stovek aut.

Podvodníci auta skupovali, přetočili u nich počítadlo kilometrů a následně je prodávali hlavně do jednoho z největších autobazarů u nás. Děčínským kriminalistům zabralo vyšetřování této trestné činnosti pět let a přišli přitom na více než tři stovky přetočených aut. Způsobená škoda, vypočítaná rozdílem prodejní hodnoty ojetiny před úpravou kilometrů a po ní, byla vyčíslena na 16 milionů korun.

Vyšetřovatel podal návrh na obžalobu celkem tří lidí ve věku 29, 43 a 46 let. Obviněným za trestný čin podvodu hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 5 do 10 let. Jejich stíhání je vedeno na svobodě.

V tiskové zprávě policie uvádí: „Obviněný (46) jakožto organizátor v průběhu zhruba pěti lety na různých místech v zahraničí (Spolková republika Německo, Španělsko a Francie), ale zejména ve Spolkové republice Německo, nakupoval prostřednictvím dalších osob motorová vozidla. U těchto vozidel následně pozměnil stav ujetých kilometrů, který deklaroval a přeprodal dále do jednoho z největších autobazarů v ČR. V tuto chvíli máme prokázáno 321 vozidel, u nichž došlo ke stočení kilometrů. Ve většině případů ze všech zakoupených vozidel šlo 90 % do autobazarů a 10 % přímo ke kupujícím.“

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru