policie kontroly kovid
Ilustrační foto

Více než dvacetikilometrové pronásledování vozidla mají za sebou dopravní policisté z Prahy. Velkou rychlostí jim ujížděl řidič Škody Karoq. Ten byl po zastavení převezen do psychiatrické nemocnice, kde nakonec zůstal.

Policisty z oddělení řízení dopravy na Strakonické ulici předjel ve středu 19. ledna 2022 vysokou rychlostí řidič osobního vozu, který následně začal podjíždět ostatní vozy připojovacím pruhem. To byl důvod, proč se ho policisté rozhodli zastavit a zkontrolovat. Řidič ale na výzvy nereagoval a začal ujíždět ulicí K přehradám ve směru na Slapy. Místy jel rychlostí přes 170 km/h a nebezpečně předjížděl, kdy se jen zázrakem nikomu nic nestalo.

Přečtěte si také:  Škoda Fabia Monte Carlo se ukáže už příští týden. Premiéra je naplánována na 15. února

V jednu chvíli se podařilo díky zúžení silnice a tomu, že v tomto místě řešili dopravní nehodu jiní kolegové, vozidlo zastavit. Když už se zdálo, že je pronásledování u konce, tak řidič zase sešlápl plyn a jednoho z policistů málem srazil. Pronásledování pokračovalo ještě několik kilometrů a skončilo přibližně na úrovni obce Slapy. Tam muž sám zastavil a byl zajištěn za použití donucovacích prostředků.

Provedený test na alkohol i na drogy byl negativní. Protože sedmačtyřicetiletý muž mluvil z cesty a na první pohled bylo zřejmé, že je mimo realitu skončil v péči záchranářů, kteří ho odvezli do psychiatrické léčebny, kde zůstal hospitalizovaný. Okolnosti celého případu jsou v prověřování a konkrétní právní kvalifikace zatím nebyla stanovena.

Přidat komentář