Policie zveřejnila záznam zapálení Lamborghini Huracán z Prahy. Kromě auta žhář zapálil i sám sebe

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 11. 10. 2022


Koncem září vyjížděli hasiči v Praze k rozsáhlému požáru Lamborghini Huracán STO, které stálo vystavené před prodejnou s luxusními vozy v Praze 9. Asi týden po požáru se ke všemu vyjádřil i majitel firmy Advantage Cars, kterému italský supersport patřil. A policie v těchto dnech zveřejnila také videozáznam zachycující žháře, který vůz zapálil.

Podle policie se žhář k autu dostal 28. září v noci, kdy krátce před půlnocí polil zadní část, především kolo, zatím neznámou hořlavinou. Následně vše zapálil, ale vzhledem k tomu, že polil nejspíš i sebe, dá se očekávat, že si způsobil popáleniny v obličeji a na rukou. Dle policie tím majiteli auta způsobil škodu asi 11 milionů korun.

Kriminalisté žádají všechny, kteří by měli o žháři jakékoliv informace, aby se obrátili na policii. „V neposlední řadě se obracíme i na samotného podezřelého, aby své nepochopitelné jednání přišel vysvětlit na jakoukoli policejní služebnu, či kontaktoval linku 158.“ řekl pražský policejní tiskový mluvčí Jan Rybanský. Dodal, že podezřelý je pravděpodobně muž střední postavy, oblečen do mikiny s kapucí, pravděpodobně Adidas, světlých kalhot a bílých tenisek Nike.

Majitel autosalonu se pak nedávno k požáru vyjádřil v tom smyslu, že vzhledem k barvám může být žhářský útok spojován se současnou válkou na Ukrajině. „Jednou z teorií zapálení vozu je skutečnost, že vystavený vůz byl vyveden v modro-žluté barevné kombinaci. Tedy v barvách dnes tak těžce zkoušené Ukrajiny,“ řekl majitel Advantage Cars Milan Vopička.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru