recko-citroen_ami-elektromobil-policie_a_dalsi_urady- (2)

Policie v Řecku zařadila do svých služeb i maličký elektromobil Citroën Ami

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com, Citroën - Foto: Citroën - 14. 11. 2021


Francouzská automobilka Citroën rozšiřuje flotilu řeckých policejních složek, ale i dalších institucí. Mimo jiné do fleetu Řekové zařazují i maličký elektromobil Citroën Ami. Ten bude jezdit u policie, ale i u pobřežní stráže.

Na jednom z řeckých ostrovů Chalki v předchozích dnech rozšiřovali flotilu aut, sloužících tamějším státním složkám. Jde o součást výraznějšího plánu obměny vozového parku mezi automobilkou Citroën, řeckou vládou a skupinami Syngelidis, Vinci a Akuo Greece. Taková obměna vozového parku má jasný úkol: stát se co nejdříve ostrovem s bezemisním provozem. Plánem a brzkým cílem totiž je, aby tu co nejdříve jezdily výhradně elektromobily, jež mají nahradit všechna ostatní auta se spalovacími motory.

Přečtěte si také:  Borla nabízí systém pro elektromobil Ford Mustang Mach-e. Může znít jako Shelby GT500 nebo Chevrolet Camaro

Pro začátek se do tamějších služeb zapojí právě maličký elektromobil Citroën Ami. Ten má velmi drobný výkon a jede maximální rychlostí 45 km/h. Je tedy jasné, že pronásledovat zločince anebo řidiče porušující maximální povolenou rychlost nebude. Spíše bude sloužit jako hlídkový vůz na pobřeží a v úzkých ulicích tamějších měst.

Kromě Ami se na tomto řeckém ostrově zapojí do práce i dvojice elektromobilů Citroën ë-C4, osobní elektrická dodávka ë-Spacetourer a i nákladní elektrická dodávka ë-Jumpy.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *