V Plzeňském kraji policisté řeší často případy, kdy řidiči usednou za volant po požití alkoholu, a bohužel šetří i dopravní nehody, kdy na vině je právě alkohol. S ohledem na tento nepříznivý stav se policie rozhodla rozšířit preventivní kampaň s názvem „Piješ. Řídíš. Zabíjíš.“ tak, aby ve větší míře mohla upozornit co největší počet osob na rizika, která jsou spojena s konzumací alkoholu v silničním provozu.

Rozšíření této kampaně bylo možné díky velmi vstřícné spolupráci s Krajským úřadem Plzeňského kraje a Magistrátu města Plzeň, kteří tento projekt finančně zastřešili. 

V červnu občané Plzeňského kraje kromě plakátů a bannerů na zastávkách MHD mohou v televizích spatřit další v pořadí již druhý preventivní videospot.

Vzhledem k tomu, že policie chce, aby se o rizicích spojených s konzumací alkoholu a následném řízení dopravních prostředků dozvědělo co nejvíce občanů, vytvořila jednorázové alkoholtestery s grafickými vizuály kampaně. Ty budou policisté v týdnu od 11. do 17. června 2018 rozdávat řidičům v Plzeňském kraji.

Celý týden budou i ve vybraných rádiích odvysílány rozhlasové spoty k této kampani. Policisté vědí, jak je těžké oznamovat rodině smutnou zprávu o tom, že jejich blízká osoba, se už domů nevrátí. Zejména v případech, kdy za to může opilý řidič. Všichni by si měli uvědomit, že čas už nikdy vrátit nejde. Přitom stačí tak málo… nesedat za volant pod vlivem alkoholu.

Od pondělí probíhá v Plzeňském kraji kampaň „Piješ. Řídíš. Zabíjíš“. Na rizika spojená s konzumací alkoholu v silniční…

Zveřejnil(a) Policie České republiky dne 12. červen 2018