Policie se zaměřila na chování řidičů nejen na železničních přejezdech

Autor: Tisková zpráva -   12. 4. 2019


Zacílit na bezpečnost vozidel, chodců či cyklistů si v rámci dopravně bezpečnostní akce preventivního charakteru vzalo v celém Královéhradeckém kraji několik desítek policejních hlídek. Přestože nedošlo v loňském roce k žádnému úmrtí na železničním přejezdu v kraji, roste mírně v meziročním srovnání počet dopravních nehod.

V roce 2018 se událo na železničních přejezdech v kraji celkem 10 nehod, statistiky letošního roku vykazují již 7 nehod. I s ohledem na tuto skutečnost se 10. dubna 2019 uskutečnila dopravně bezpečnostní akce s názvem „X“ v souhrnu na zhruba devadesáti železničních přejezdech.

Policisté kontrolovali zejména chování chodců a způsob jízdy řidičů motorových a nemotorových vozidel na železničních přejezdech (chůze a jízda na červenou) a dodržování platné legislativy, konkrétně zákona o provozu na pozemních komunikacích. Policisté v průběhu dne kontrolní stanoviště několikrát operativně měnili. Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila v součinnosti s odborem bezpečnosti a krizového řízení Služby železniční a dopravní cesty. 

V rámci této akce policisté řešili celkem 131 přestupků, přičemž mezi vybrané patřily zejména porušení rychlosti (17 případů), nepoužití bezpečnostních pásů (16 případů) a 39 přestupků přímo na železničních přejezdech. Řidiči by si měli pamatovat, že pokud vjedou na železniční přejezd v případech kdy je to zakázáno, hrozí  jim ve správním řízení pokuta 2500 až 5000 Kč a zákaz činnosti 1 až 6 měsíců a 7 bodů. Nemotorovým účastníkům silničního provozu hrozí na místě pokuta do 2500 Kč.

Štítky: , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *