Už dva dny vyšetřují jindřichohradečtí policisté dopravní nehodu. Na silnici III/1501 ve směru od Majdaleny na Cep bylo asi 2,5 km za Majdalenou na rozcestí „U Červeného kříže“ nalezeno havarované osobní vozidlo tovární značky Škoda Fabia.

Dle zajištěných stop řidič při projíždění levotočivé zatáčky pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla, dopravně technickému stavu pozemní komunikace a jiným okolnostem, které bylo možno předvídat, a po projetí zatáčky vyjel na pravou nezpevněnou krajnici. Tam se vozidlo dostalo do smyku, v němž vyjelo přes celou šíři vozovky vlevo mimo komunikaci a tam narazilo do několika vzrostlých stromů. Nárazem byl jeden stromů přeražen a upadl přes celou šíři vozovky. Vozidlo skončilo vpravo mimo vozovku. Po dopravní nehodě podezřelý řidič místo bez splnění zákonných podmínek opustil.

Policisté následně zjistili majitele vozidla a hledali ho v místě trvalého bydliště, kde o něm rodina nemá žádné informace. Sami následně požádali policisty o pomoc při pátrání po pohřešovaném. Po uvedeném muži již policisté pátrají druhý den, zatím bez pozitivního výsledku. Do hledání se zapojilo několik desítek policistů, hasičů i místních dobrovolníků, ale byl použit i policejní vrtulník s termovizí.

V této souvislosti policisté žádají veřejnost o pomoc. Pokud by měl kdokoliv jakékoliv poznatky k popsané dopravní nehodě, mohl řidiči pomoci nebo přímo věděl, kde se pohřešovaný nachází, nechť kontaktuje linku tísňového volání 158.