policie-skoda_scala- (1)

Policie dostane nové automobily. Ve výběrovém řízení poptávala nové automobily s celkovou předpokládanou cenou 840 milionů korun bez DPH. A vítěze už známe. Hodnotícími kritérii nejlépe prošla Škoda Scala.

Přečtěte si také:  Test Škoda Scala 1.5 TSI ACT DSG (2019)

Veřejná zakázka, kterou Ministerstvo vnitra vypsalo na podzim, obsahovala zadávací dokumentaci na nákup nových automobilů. Předpokládaná cena čtyřleté rámcové smlouvy byla 840 milionů korun bez DPH. Zvítezila nakonec nabídku automobilky Škoda, která policii dodá 1200 kusů vozů Škoda Scala. Automobily budou dodány v policejním zbarvení s kompletním vybavením, včetně výstražných světel, držáků na zbraně, neprůstřelné vesty a podobně.

Bude to vůbec poprvé, kdy se mezi označenými automobily objeví model Škoda Scala. Půjde o vozy s benzinovými motory 1.5 TSI s výkonem 110 kW a s dvouspojkovou sedmistupňovou převodovkou DSG. Zajímavostí je, automobily jsou docela slušně vybavené. Budou totiž mimo jiné mít bezklíčové startování tlačítkem, přední mlhové světlomety, ale také třeba LED přední světlomety. Chybět nebude ani klimatizace, ale jen mechanická s otočnými ovladači.

Nové policejní Scaly také budou mít větší autobaterie a tomu odpovídající alternátor, který má podle zadávací dokumentace zabezpečit provoz a dobíjení autobaterie a veškeré elektrické (i policejní) výbavy vozidla. Ministerstvo vnitra také chce, aby specificky fungovala funkce Start/Stop. Ta se standardně po nastartování automobilu aktivuje, ale v policejním autě má být po startu naopak neaktivní s možností její aktivace posádkou. 

Přečtěte si také:  Řidiči vyplňovali online anketu. Výsledkem je, že jezdí agresivně, protože nemají čas

První automobily už automobilka dodala a pohybují se po testovacím polygonu společnosti MAX CARS nedaleko Příbrami, odkud pocházejí přiložené fotografie. Společnost je zveřejnila na své facebookové stránce. Více oficiálních informací a podrobnosti se podle dobře informovaného zdroje z automobilky Škoda Auto dozvíme v příštímu týdnu.